| Hangover a întrebat:

Salutare tuturor. As dori sa pun o intrebare in numele unei prietene foarte bunewinking Este complexata din >cauzanasului

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Va trebui sa invete sa traiasca cu el, va trebui sa-si depaseasca acest complex.
Stii, la 15-16 ani, fetele devin excesiv de preocupate de infatisarea lor si daca intrebi 10 fete, vei auzi 10 probleme,"am sanii prea mici","am sanii prea mari","am picioarele strambe","sunt grasa","sunt slaba","am nasul mare","sunt scunda","sunt prea inalta",etc!
Se complexeaza singure,impinse fiind de acceptul general de frumusete,de bombardamentul media,de ceea ce vad in jurul lor,fara sa inteleaga ca fiecare om e diferit de altul,nu putem fi cu totii la fel si,fara sa stie sa transforme dezavantajul in avantaj!
Fiecare om este frumos in felul lui,fiecare defect poate fi mascat printr-un machiaj inteligent,printr-o tunsoare reusita,printr-un caracter exploziv,prin orice care in primul rand impinge atentia celorlalti in alta parte!
E important sa se accepte ea,mai intai si sa nu o mai deranjeze acest mic neajuns,pentru ca apoi vor face acelasi lucru si ceilalti.
Si,in ultima instanta, daca si-a pierdut somnul din cauza asta, exista si chirurgia plastica!

4 răspunsuri:
| Heather2001 a răspuns:

Asa si ce? Sa taie din el da-l dracu!laughing

| bodysun a răspuns:

Pune intrebarea!

| RetardedRacoons a răspuns:

Si care-i intrebarea? Nasoaso!

| EduardS a răspuns:

Sa il taie jos in cazu asta, sau sa il cioparteasca.winking