| DoctoruRed a întrebat:

Salutari, mă confrund cu stări de anxietate și depresii în ultima vreme devin prea pătrunzătoare și nu reușesc să mai scap de ele.
Am încercat să ies cu diferite femei dar stările sunt la fel nu este nicio schimbare.
Am nevoie de o îndrumare sau un sfat de la cineva care a reușit să înfrunte aceste probleme pentru că in ultima vreme le simt prin tot corpul atat de tare încât simt nevoia să mă urc si in mașina și să scap de tot si toate să fiu liniștit o data si pentru totdeauna.

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Salut!
In primul rand trebuie sa te uiți în interiorul tau și să vezi care este cauza stărilor tale și ce te nemulțumește.
In al doilea rand sunt trei lucruri care te pot ajuta să îți domolești calvarul interior.
1.Socializarea-incearca să vorbești cat mai mult cu familia ta, cu prietenii sau fă-ți noi prieteni care sa fie pe aceeași lungime de unda cu tine.De asemenea vorbește și cu cei apropiați ție despre stările care te chinuiesc.
2. Sportul-Dupa ce vii de la școală/servici ieși afară la plimbări,poți merge și la sala,aleargă prin parc, plimba-te cu bicicleta sau fa un sport care îți place ție.
Citititul-reduce stresul și stările de anxietate, eu de fixare dată când citesc mă simt bine și oarecum împlinit, pe deasupra tinde dezvolta și orizontul de cunoaștere.
Pe langa ce ți-am spus eu poți să investești timp și în hobbiurile care îți aduceau bucurie în suflet.
Ideea principală e să îți folosești creierul cat mai des și să îl lași să lâncezească că sa nu îți mai producă stările alea nasoale.
Pentru a fi mai motivat sa scapi de stările tale deranjante găsește-ti un scop în viață sau investește timp că sa avansezi in cariera.
De asemenea nu uita că în trecut nu aveai stările alea și erai cu totul alta persoană, asa că și în prezent nu trebuie să te lași doborât de frământările interioare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu am așa probleme. Și nu prea știu ce să faci. Psihologii vor zice tratament clar....acum nu știu. Eu nu prea îl iau!