| gmbod1 a întrebat:

Salutari si La Multi Ani
Am si eu o intrebare
deci acum stau in Rm Sarat dar acum 2 ani stateam in Buzau
acolo avea o prietena (eu fiind baiat) vorbeam cu ea eu o placeam ea ma placea si ea dar cand sa o intreb m-am mutat ok. nu-i nimic dar nu la Ramnic ci tot in Buzau doar ca in alt cartier cum ar veni.Ma-m mutat tot iar dupa 1 an m-am intors in acel cartier in care era si ea dar imi era frica, rusine nici eu nu stiu sa mai vorbesc cu ea.Ok dar dupa un timp eu ma jucam cu baietii fotbal cand a trecut pe langa noi cu inca 2 fete si m-a chemat la ea si parea fericita (cred ca a gasit biletul care i l-am lasat cand am plecat unde ii spuneam ce simt pentru ea si tot.)eu nu am vrut sa ma duc (acum imi dau seama de prost cred)si dupa a venit mutarea la Ramnic, ea mai trecea pe acolo si numai la mine se uita.Acum am sa ma mut inapoi in Buzau si as vrea sa vorbesc cu ea mai intai doar asa ca prieteni, dar chestia este ca am vazut-o acum 2 luni cand eram in Buzau cu mama sa iau ceva de acolo ea se ducea la scoala eu ma gandeam ca poate am sa o vad dar am recunoscuto imediat si inima a inceput sa fuga daca pot sa zic asa.Cum sa fac sa vorbesc cu ea (id de mess nu am de unde sa il iau si fb nu are)
sa ma duc la ea in zona ca o gasesc in vara asta, nu stiu cu un buchet de flori ceva ca na au trecut 2 ani eu am deja 15 ea 14.Sau sa fac rost de id ei de messenger ca am prieteni in Buzau care sunt in scoala cu ea nici eu nu stiu.As vrea sa stiu cum sa o abordez ce sa ii spun, dau funda.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Faptul ca,in ciuda atator schimbari in viata ta,ai pastrat-o mereu in gandul si sufletul tau,este minunat!
Poate ca este si mai bine ca anii au trecut si ati crescut,acum ii poti spune ca nu ai uitat-o si ca o porti in suflet de atat timp!
Oricum ar fi,din ceea ce ne spui,inteleg ca aparent,va leaga o prietenie afectuoasa,din moment ce si fata se bucura sa te revada!
Incepe printr-o abordare virtuala,pe messenger(afla-i id-ul),dar fa pasi mici ca sa nu o sperii,spune-i clar cine esti si,printre altele,intreab-o daca a gasit acel biletel de demult.
Gandesti frumos, desi naiv, dar asta e toata dulceata sentimentelor de la varsta ta!
Fa-ti curaj si caut-o, sunt bune planurile, dar e si mai bine sa afli ca nu iubesti de unul singur!
Curaj si mult succes!
happy

| gmbod1 explică (pentru greece12):

Scuze ca scriu iar dar nu stiu as vrea sa vorbesc cu cineva despre asta, dar nu am cu cine singurul meu pr care pot vorbi cu el este plecat

| greece12 a răspuns (pentru gmbod1):

Imi poti scrie mesaj privat, accept mesajele tuturor si-ti voi raspunde, sa fii sigur!
happy

6 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Cel mai Indicat ar Fi sa ii cumperi un Buchet de Flori si sa o scoti in Oras. Apoi fi sincer cu ea si spune-i fara ocolisuri tot ce simti pentru ea, cum te face sa te comporti cand te vezi cu ea, nu te abtine si in ziua aceea cred ca si ea ar fi vroit mai mult de la tine dar tu ai fugit laughing. Incearca sa te relxezi. Poate poti sa aranjezi si ceva mai special ca da Bine.

| Șurubelniță a răspuns:

Sincer, eu cred ca si tipa te-a placut si a apreciat faptul ca ai fost sincer cu ea.
Insa exista o problema : esti nesigur pe tine si ti-e frica de reactia nefavorabila pe care ar putea-o avea aceasta fata, cum ar fi sa nu doreasca sa vorbeasca cu tine, sa nu mai aiba sentimente pentru tine, etc etc.
Nu ai de ce sa ai aceasta teama, indiferent ca au trecut 2 ani, o fata nu uita niciodata un baiat care s-a purtat frumos cu ea, de asta sa fii sigur!
Eu zic ca florile sunt mult prea exagerate pentru acest eveniment, poti sa i le oferi mai incolo.
Acum, este important sa iei legatura cu ea.
Da, cel mai ok ar fi sa rogi un prieten de-al tau sa-ti dea id-ul ei de messenger.
Evident ca cel mai important este mai intai sa vorbiti doar ca prieteni, din cate ai scris imi pot da seama ca esti un baiat inteligent care nu se pripeste cu lucrurile si pentru asta te felicit.
Nu-ti mai fie teama de a vorbi cu ea, nu o sa faci nimic cu aceasta teama, eventual o sa ajungi sa ai doar regrete (la fel cum regreti faptul ca nu te-ai dus alaturi de ea cand te jucai fotbal).
Iti doresti sa se repete povestea? Eu zic ca nu.
Faci rost de id-ul ei, daca nu te recunoaste te reintroduci si esti sincer cu ea. Ai dorit sa vezi ce mai face, ca te-ai intors inapoi in Buzau si incepeti sa povestiti diverse chestii, ce s-a mai intamplat in tot acest timp, ce a facut ea pe la Buzau, cum a fost perioada petrecuta la Ramnic pentru tine, ce ti-a placut acolo, ce nu ti-a placut si uite asa o sa reusesti sa creezi din nou o legatura intre voi doi.
Hai, apuca-te de treaba si nu amana prea mult chestia asta, pentru ca poate sa fie prea tarziu atunci cand o vei cauta ( daca nu cumva este deja prea tarziu).
Succes!

| gmbod1 explică:

Nici nu aveam de gand sa fiu altfel decat eu.Nu stiu dar chiar dupa atata timp inca imi amintesc acele seri in care stateam si vorbeam ore intregi doar noi doi.S-a facut 3 ani de cand nu am mai vazut-o si imi este foarte dor de ea ca si cum as cunoastea de o vesnicie.

| CataMihai a răspuns:

E va fi foarte impresionata daca ii vei zice ca a ramas in inima ta atata timp si dui florile ei preferate si fi TU INSUTI CA ea te placea inainte cum erai daca te vei duce si te dai smecher sau cu chesti ca ai mancat ciment ca arati beton s-ar putea sa plece si sa iti dea si o palma.