| Emmilia2345 a întrebat:

Saluttt.
Am o întrebare la voi ce ma macină.
Acum o saptmana sau două am facut sex anal cu iubitul și lui i-a alunecat puțin penisul în zona vaginală pe la sfârșitul acesteia. Nu mai știm sigur dacă el avea lichid sau nu.
Mie trebuia să imi vina ciclul de trei zile, dar nu a venit. Desi pe mine ma mai doare spatele și am lichid alb pe chiloti și simt ca imi curge ceva, ca trebuie sa imi curgă ceva dar când ma uit pe chiloti nu e nimic. De două zile am inceput sa iau și antibiotice pentru ceva ce pare a fi o infecție sau o raceala jos(mâncărime acolo jos și înțepături acolo jos, înțepături în burta și ovare).
Pot sa rămân însărcinată daca atunci când i-a alunecat penisul avea lichid seminal? (Sunt foarte speriată deoarece nici perioada nu imi vine deși imi da semne ca ar veni)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea sa se poata forma o sarcina in urma unui sex anal chiar si in situatia descrisa este de la extrem de mica la imposibila si in cazul in care sexul a fost intretinut in una din zilele perioadei fertile a actualului ciclu menstrual. Si in cazul in care ar fi ajuns sperma in zona vulvei, se poate aprecia ca fiind extrem de mica posibilitatea, fiindca din acel loc si pana la intrarea in vagin, probabil ca numai printr-o minune miraculoasa, spermatozoidul ar fi reusit sa stabileasca drumul corect si precis de fi parcus. big grin

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un medic ginecolog si nu mai lua antibiotice dupa ureche.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog nu stim nu sunte m doctori, un doctor te consultă face analize si depisteaza o eventuala sarcina, asa noi ce sa facem? Sa ghicim? Ce varsta ai?

| Emmilia2345 explică (pentru CristiDinBucuresti):

19,spre 20

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Dupa cum gandeste, credeam ca are vreo 13 ani.

| greyyhatt111 a răspuns:

"Pot sa rămân însărcinată daca atunci când i-a alunecat pensisul avea lichid seminal?"
Normal, tu ce crezi?