| SoundPhatCom a întrebat:

Saluttttare! Am si eu o problema : Imi place un baiat din aceeasi scoala cu mine doar ca el este cu un an jumate mai mare decat mine. Ma plimb zilnic cu cea mai buna prietena pe la etajul unde e clasa lui. Foarte des el iese afara din clasa si mie mi se pare ca se uita dupa mine si ca, cand ma vede se uita la mine in ochi( imi face ochi dulci). Acum cateva zile am fost la o competitie de cross si a fost si el. Oriunde mergeam eu il vedeam si pe el. Cand am vorbit cu o prietena despre cum m-am despartit de fostul el era langa mine si parea foarte interesat. Dar eu nu stiu ce sa fac pentru ca el nu ma saluta niciodata, dar se uita tot timpul la mine. Ce sa fac? Dau fundita la cel mai bun :*happy:*

Răspuns Câştigător
| CodrutM a răspuns:

Daca vezi ca n-are tupeu sa intre in vorba cu tine inseamna ca te place foarte mult si ii este frica de refuz. Te place maxim.
Observa cum vorbeste cu fetele pe care le considera urate si neinteresante - relax. Cum vorbeste cu tine? - B-b-b-una A-a-a-lina. A-a-a-rati b-b-bine azzzzzi. Si rosu in obraji.

Fa tu primul pas daca chiar il placi.

4 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Sa faci rost de id-ul lui si sa vezi ce parere are despre tine, vorbesti cu el.deastea

| leader a răspuns:

Du-te la el si incinge o discutie

| IxaDeathAngel a răspuns:

Eu cred ca lui ii place de tine si ca ii e rusine! fi sincera cu el si spune-i ce simti pentru el! Fi pregatita pentru orice : baietii sunt greu de inteles

| iJustWannaDance a răspuns:

Buna!
tipul e timid si ii e frica de ceea ce o sa ii spui (de un refuz sau ceva asemanator)
in cazul baietilor timizi, trebuie sa faci u primul pas, dar ai grija sa nu il iei prea tare...
incepe cu chestii banale, stii u, lucruri de genul : "ce ore ai?", "ce mai faci"... baga-te in seama cu el, pana o sa ii capeti putina incredere. dupa aia lucrurile vor merge de la sine. :*