| nessayaR a întrebat:

Am si eu o intrebare. Ce motive ar avea fostul prieten sa se bage in seama cu prietena mea? Eu am fost cu el, dar nu foarte mult timp. Dupa ce ne-am despartit i-am dat pace cu toate ca inca imi mai place de el si el stia il plac, acum nu stiu ce mai crede. Doar ca recent el s-a bagat in seama cu prietena mea. Acum cand trece pe langa mine, nici nu se mai uita la mine si o saluta doar pe ea. nu inteleg ce logica are? Ce vrea? De ce nu ma lasa in pace? Ce motive ar avea sa faca asta? Ar fi imposibil sa nu stie ca ea e prietena mea. m-a vazut de atatea oric cu ea. De ce face asta?

44 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Vrea ceva de la tine, ăsta este scopul lui. Este clar, îi place de prietena ta şi ştie că aveţi o relaţie de prietenie deoarece ai menţionat că îţi petreci timpul cu ea.
O salută pe prietena ta, iar pe tine te ignoră. Ţi-a confirmat că nu îi pasă de tine.
Ignoră-l şi bucură-te de viaţă, nu pune la suflet.

| Morenna10 a răspuns:

Poate ca o place, daca spui ca nu se uita la tine inseamna ca nu mai vrea nimic cu tine

| T0T a răspuns:

Ai logica la pamant.

| nessayaR explică (pentru T0T):

Ia lumineaza-ma tu

| T0T a răspuns (pentru nessayaR):

Raspunsul e evident. Nu ma obosesc.

| nessayaR explică (pentru T0T):

Si acela e ca el o place pe prietena mea?

| T0T a răspuns (pentru nessayaR):

Ecuatia este una de gradul 2, si are 2 solutiiwinking

| T0T a răspuns (pentru nessayaR):

Daca esti desteapta iti dai seama si in ce interval trebuie sa fie solutiile ca sa iti dai seama pe care o iei in calcul.

| nessayaR explică (pentru T0T):

Nu imi dau seama. ai putea sa mi le zici tu. te rog.

| T0T a răspuns (pentru nessayaR):

Daca ma rogi frumos laughing

| nessayaR explică (pentru T0T):

Eu nu rog frumos doar urat. asa ca daca vrei sa zici, bine, daca nu, iarasi bine

| T0T a răspuns (pentru nessayaR):

Esti rea laughing

| nessayaR explică (pentru T0T):

Nu sunt. doar ca ti-am cerut rezolvarea ecuatie.

| T0T a răspuns (pentru nessayaR):

Dar mai frumos daca o ceri intr-un mod adecvat happy

| nessayaR explică (pentru T0T):

Ti-am cerut un raspuns la afirmatia pe care ai facut-o.

| T0T a răspuns (pentru nessayaR):

Eu ti-am spus sa ma rogi frumos laughing

| nessayaR explică (pentru T0T):

Eu nu ti-am zis ca nu rog frumos, ci doar urat. asa ca mai asteapta sa te rog frumos.

| T0T a răspuns (pentru nessayaR):

Ok, astept.

| nessayaR explică (pentru T0T):

Astepti degeaba. laughing

| Doub a răspuns:

Esti geloasa. Cum adica nu te lasa in pace? Tie nu iti face nimic.

| nessayaR explică (pentru Doub):

Pai mie nu imi face nimic direct dar indirect da. adica, totusi, e prietena mea cea cu care vorbeste.

| Eduard619 a răspuns (pentru Doub):

Ma aci ai dreptate.

| Doub a răspuns (pentru nessayaR):

Trebuie sa accepti ca iti place de el.

| Doub a răspuns (pentru Eduard619):

Stiu.smug

| nessayaR explică (pentru Doub):

Eu sunt o fire mai dificila si orgolioasa si unele lucruri nu vreau sa le accept si sa le recunosc. la inceput m-am luptat foarte mult cu mine, atunci cand incepea sa imi placa, incercam sa imi neg sentimentele dar se pare ca degeaba. oricum eu tot cred ca e ceva suspect la mijloc. sau poate vreau eu sa cred asta.

| Doub a răspuns (pentru nessayaR):

Pai si daca iti place de el, de ce v-ati despartit?

| Livelord a răspuns (pentru Doub):

NessayaR intreaba:
Hey TPU! Am si eu nevoie de un sfat. Acum ceva timp am fost cu un baiat care si-a batut joc de mine, si nu numai cu mine, asa face cu toate fetele.
/facepalm

| nessayaR explică (pentru Doub):

Nu ne-am despartit, el s-a despartit de mine pe motivul ca nu ne potrivim, avem caractere diferite si ca ma place doar la modul de amica si vom ramane prieteni. asta numai dupa 1 saptamana in care petreceam max 30 min la scoala, pentru ca doar atunci ne vedeam iar seara vorbeam cateva ore, cate odata nici ore, minute.

| Doub a răspuns (pentru Livelord):

laughing)))).

*Trist.straight face*

| Eduard619 a răspuns:

Poate in momentu in care a iesit cu tine a remarcat-o si pe prietena ta si acum poate ca doreste sa aiba o relatie cu ea...cine stie.

| nessayaR explică (pentru Eduard619):

Relatia noastra a fost anul trecut. iar de iesit cu ea nu am iesit cand eram si cu el. el crede ca ea il place pentru ca eu am pus-o sa il mai urmareasca ca se nu se prinda el ca mie inca imi place de el.

| Eduard619 a răspuns (pentru nessayaR):

Inteleg dar daca tu inca-l placi poate poti sa iti salvezi relatia dar dupa cum ai spus ca trece pe langa voi si o saluta doar pe ea cred ca e mai mult decat evident pe cine place...iar daca prietena ta ar fi cu capul pe umeri nu i-ar da atentie.happy

| nessayaR explică (pentru Eduard619):

Nu stiu sigur daca o place sau nu. faza e ca pana acum cand ne intalneam ma saluta, acum nici nu se mai uita la mine. el e un baiat care isi cam bate joc de fete, se joaca cu ele, le da sperante si pe urma pa. aclasi lucru pot sa il zic ca la facut si cu mine. dupa o saptamana mi-a zis ca nu ne potrivim si altele.

| Eduard619 a răspuns (pentru nessayaR):

Si acum de ce iti mai pasa de el..treci peste..BTW daca ai nevoie sa mai vorbesti cu cineva nu ezita sa-mi dai un mesaj :-H

| nessayaR explică (pentru Eduard619):

Nu stiu de ce. intrebarea asta mi-o pun si eu. stiu doar ca prietena mea vorbeste cu el doar pentru ca am rugat-o eu sa faca asta, pentru ca vreau sa vad pana unde merge si ce vrea sa dovedeasca cu chestia asta. cineva mi-a spus ca face asta doar ca sa-mi faca mie in ciuda, sa imi dovedeasca ca poate cu orice fata. dar ce motiv ar avea el sa faca asta?

| Eduard619 a răspuns (pentru nessayaR):

Dupa cum am mentionat mai sus el ar trebui sa ramana de domeniul trecutului si tu sa nu ii mai dai atentie...probabil ca nu a mai gasit alta si vrea sa te faca geloasa sa vada cum reactionezi.

| nessayaR explică (pentru Eduard619):

Si de ce ar vrea sa ma faca geloasa? chestia asta o poti face doar atunci cand inca iti mai pasa de cealalta persoana, in alte cazuri nu. cel putin asa cred eu.

| Eduard619 a răspuns (pentru nessayaR):

Chiar nu stiu ce e in mintea lui eu doar cred ca ii place de prietena ta.

| nessayaR explică (pentru Eduard619):

Eu am auzit despre el ca in trecut cand s-a despartit de fosta lui prietena cu care nu fusese 1 saptamana cum a fost cu mine ci mai mult, tot asa imediat s-a combinat cu o prietena de a ei.

| Eduard619 a răspuns (pentru nessayaR):

Singura explicatie este urmatoarea e un curvar si nu se merita sa fii cu el sa zici mersi ca ai scapat de el in cazul asta.

| Țoglă a răspuns:

"Acum cand trece pe langa mine, nici nu se mai uita la mine si o saluta doar pe ea. nu inteleg ce logica are? Ce vrea? De ce nu ma lasa in pace?"

Ce mama mă-si am mai citit acum?

| ridhimagupta a răspuns:

Vrea o relatie cu prietena ta

| PerfectAngel19 a răspuns:

Buna! Eu cred ca poate vrea sa te faca geloasa ori chiar ii place de prietena ta...

| Recoltatorul a răspuns:

E simplu. E meclean cu gandire cioban si acum daca nu a avut noroc sa sape la tine, sapa la prietena ta, cel putin incearca sa sape.