| ZupperSweet a întrebat:

Saptamana trecuta va impartaseam ca m-am indragostit de cel mai bun prieten... am citit sfaturile voastre si m am hotarat s ii marturisesc sad numai ca rezultatul nu a fost cel dorit ci din contra el mi a spus ca tocmai ce si a facut prietena cu o zi inainte.Intrebarea mea e acum. cum ar trebui sa ma comport?
Eu am refuzat oricum orice contact cu el mi am inchis telefonul nu am mai intrat pe mess... l am ignorat complet. Este bine sau nu?

Răspuns Câştigător
| theodoraafi a răspuns:

Buna, credem stiu cu exactitate cum te simti. ti-am raspuns si la intrebare si iti mai spun si acum. eu am hotarat sa ii marturisesc si a fost cel mai prost lucru. l-am pierdut pentru todeauna, doar ca eu daca nu vb cu el simteam ca mor si am hotarat sa ramanem priteni dar din ziua aceea, mai exact 5 iunie 2009 nu mai stiu nimic de el. inca tin la el desi am pr si il iubesc foarte mult. azi noapte l-am visat... imi lipseste.
daca ai sansa sa ramaneti priteni eu te sfatuiesc sa profiti de ea... o sa vezi ca o sa treci peste asta happy

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca e bine. Mai bine incearca sa ramaneti prieteni. E pacat sa stricati o prietenie dintr-atat de putin lucru.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ar trebui să comporţi cu el ca şi până acum. Chiar dacă nu aţi început o relaţie, e în continuare cel mai bun prieten. Sigur i-ai dat titlul asta cu un scop. De ce să-l ignori? E în continuare prietenul tău cel mai bun.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Comporta-te normal, ca si cum nu s-a intamplat nimic. Dar nu inchide telefonul pentru el. Daca nu te vrea, inseamna ca nu te merita.Nu te amagi pentru el, cauta si alti oameni cu care sa te imprietenesti.Nu renunta la prietenia lui numai ca nu te vrea.Intr-o zi o sa vrea iar tu o sa fii cea care decizi.
Intra pe mess, nu-l lasa sati controleze tie viata, numai pentru ca nu te place. Poate nu vrea acum. Dar nu mai fii asa draguta cu el cum erai inainte, arata-i ca a pierdut ceva, nu-l baga prea mult in seama ca o sa-l prinda regretul si o sa vezi ca o sa se comporte altfel.
Daca nu vrei sa vb cu el nu o face, dar arata-i ca nu-ti mai paasa de el, asa ca ar trebui sa raspunzi la telefon
Success.

| andreea7520 a răspuns:

Continua relatia de prieteniehappy parerea mea. o prietenie asa reusita cum spui tu nu merita sa se termine asa, brusc. Incearca sa-l uiti pe el ca un baiat de care esti indragostita si sa-ti bagi in cap ideea ca e doar cel mai bun prieten al tau, ok?! big grin

| jocnecurat a răspuns:

Comporta-te ca si cum nu s-a intamplat nimic. exact asa cum a fost 1 luna inainte de ai marturisi secretul.laughing))

| Ellena a răspuns:

Eu zic sa ramai in continuare prietena cu el.sa refaceti relatia.am fost si eu intr-o situatie de genul, dr nu i-am marturisit intre timp ne-am facut amandoi, iubit respectiv iubita.si continuam prin a fi prieteni adevarati, iar acum i-am marturisit sentimentele pe care le aveam, iar asta nu a stricat cu nimic in relatia noastra.nu il ignora, impacati-va!

| floryn92 a răspuns:

Este bine atata timp cat pe tine nu te afecteaza!

| sabinozaur a răspuns:

E foarte aiurea faza.:-s. eu zic sa fii tu! si poate in timp te va privi cu alti ochi.happy

| floaredetrandafir a răspuns:

Fa-ti si u pe altcineva

| sweetygirl a răspuns:

Gresit trebuia sa fi cum erai inainte, adica vorbiti.

| loove.music a răspuns:

Pai nu trebuie sa te inchizi in tine. cu timpul v-a trece si o sa redevina prietenul tau poate nu cel mai bun dar.decat sa stai sa suferi.mai bine iesi cu prietenele pe afara sau undeva unde sa va simtiti bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

poate nu ar trebui sa il ignori complet dar poate ca e mi bine s aii dai de inteles[fara sa il ignori] ca nu il mai interesezi.si poate asa va veni el la tine