| Mariamihailescu123654 a întrebat:

Sarcina?
Buna seara. Trec prin cele mai grele momente din viata mea.
In ultimele 3 luni nu am avut menstruatie, dupa primele 2 luni in care nu am avut am facut teste de sarcina si au iesit toate negative, intre timp am mai avut 2 contacte sexuale dar mereu protejate si mereu am verificat prezervativul. Acum am facut 2 teste de sarcina, ambele pozitive.
Cum e posibil? 3 luni timp in care am avut o singura sangerare timp de o zi, care am crezut ca e ciclu.
Ca sa intelegeti, iulie si august nu am avut ciclu, am facut testele-negative, pe 6 septembrie a venit o sangerare timp de o zi. dupa am avut 2 contacte protejate. iar joi si astazi am facut 2 teste si au iesit pozitive.
Ce sa mai cred? Timp de 3 luni dureri abdominale si de spate,greata, varsaturi.
Dau funda si stiu ca o sa merg cat de curand la doctor dar vreau si parerea voastra. Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Inainte de a te prezenta la cabinetul de Obtetrica-Ginecologie, prezinta-te la un Laborator de analize medicale pentru a ti se recolta sange in vederea efectuarii testului de sarcina beta-hCG singurul test de sarcina al carui rezultat intotdeana este sigur si garantata fiindca in proportie de peste 98-99% este VALID, VALABIL dar mai ales CORECT. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Felicitari, esti insarcinata.

| alina2k18 a răspuns:

Ohhh, esti gravidutawinking sarcina usoara!

| GabyT10 a răspuns:

Felicitari,sarcina si nastere usoara happy. Daca ultima daca ai avut sangerare in septembrie, atunci ai avut o luna de sarcina(asa se calculeaza). Mergi la medic si iti va spune exact care este stadiul sarcinii happy.