| FAQ1 a întrebat:

Scuzati categoria dar este foarte popularizata!

Este bine sa bei cafea? Adica 1 cafea pe zi ( dimineata) am 15 ani, si de cateva zile tot zic colegii dimineata sa mergem sa bem o cafea si sa fumam o tigara...de fumat fumez dar cafea nu am baut nicioadata, azi-dimineata am baut prima mea cafea, nu a avut gust rau sau ceva de genu, dar vreau sa stiu daca dauneaza corpului, deoarece cred ca ajunge, ca fac prostia de a fuma ( incerc sa ma las) de 1 saptamana n-am mai fumat, si acum daca ma las de fumat nu vreau sa ma apuc de baut cafea daca face rau laughing MENTIONEZ: O cafea pe zi atat sa beau are ceva? Simt ca am mai multa energie dupa ce o beau, dar daca imi face rau sa stiu sa nu mai beau

Rog cea mai mare seriozitate! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| valy31 a răspuns:

Nu are nimic daca bei cafea. Multi specialisti spun ca iti imbunatateste sanatatea. Totul este sa nu consumi mult. O cescuta pe zi e tot ce iti trebuie.
Totusi ai grija cu combinarea cafelei cu tigara. Fiul dirigintei mele a facut infart din cauza acestui stil de viata la o vasrta destul de tanara(32 ani) si colegele mele s-au simtit destul de rau cand au fumat in combinatie cu o cafea asa de dimineata pe stomacul gol.winking

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cafeaua iti lasa creierul facut vraiste, mai ales ai o varsta fageda sa bei cafea, mai bine bea o cana de lapte cu cacao ca e mai consistent, se stie ca cafeaua iti da energie dimineata dar e daunator organismului in special la creier dauneaza cel mai mult.

| AndaWest a răspuns:

Normal ca nu e bine de la 15ani,si tutun si cofeina, mai bine fii u diferit de ceilalti dandu-le un exemplu bun, nu te lua dupa ei

| spad3r a răspuns:

Nu e nicio problema, mai ales daca e doar una pe ziwinking bafta la cafe'

| paynehunter a răspuns:

Fumezi? dar nu bei cafealaughing) mai bine te apuci de baut cafea si te lasi de fumat.

| Niros19 a răspuns:

Nu e nici o problema sa bei o cafea dimineata dar mai multe in nici un caz si sa te lasi cat mai repede de fumat

| MrsDraculescu a răspuns:

Popularizata?raised eyebrows

| X a răspuns:

Cafeaua nu dauneaza poti sa bei si 2-3 pe zi nu are un efect rau cofeina se baga si in cola si beau copii de 5-6 ani cate 2-4l pe zi...nu vad o problema dar ma gandeam daca tot sti ca e o prostie fumatu de ce fumezi? ca o fac prietenii tai? of of.

| Romelya314 a răspuns:

La 15 ani fumam si beam cafea si alcool, si pentru aia inca mai traiesc! Fa ceea ce vrei, si ceea ce iti place, dar ai grija ca pe viitor sa nu regreti nimic din ceea ce ai facut sau ce nu ai facutwinking

Baftabig grin

| Adicteddd a răspuns:

Pai pentru varsta ta nu ar fi indicat dat una la cateva zile nu dauneaza dar nici in fiecare zi.