| Lariiiiiiii a întrebat:

Scuzati categoria dar stiu ca aici se raspunde mai multlaughing
Hei, as vrea sa imi cumar un Iphone 4s 16 gb si iOs 7 la mana a doua.Cum as putea, imi este frica sa nu iau teapa.Cum imi pot da seama ca este original? Pe carcasa din spate care scrie : Made in California, Ansambled in China.Asta e o chinezarie?! Este prea scump unul nou si vreau la mana a doua dar nu chinezarii si un site de incredere.Si ce scrie pe carcasa originala

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

In primul rand testeaza telefonul cu o cartela sim. Da telefoane, intra pe internet wifi etc. Verifica ca seria IMEI din meniul telefonului, in configurari/general/informatii sa fie aceeasi cu cea de pe usita de la sim.
Mai multe informatii poti gasi in articolul de mai jos:

http://www.service-iphone.info/......-iphone-4/