| sMotionless a întrebat:

Se aproprie ziua mea__si l-am invitat si pe fostul meu prieten cu gandul ca poate ne vom impaca_dar nu stiu cum voi reactiona atunci deoarece sunt o pers. foarte rusinoasa_il iubesc enorm si as vrea sa o luam de la inceput dar nu prea stiu ce as putea face sa ne impacam dati-mi voi niste idei va rog urgentcrying.

Răspuns Câştigător
| ioana_9061 a răspuns:

Dupa parerea mea ar fi bine sa incerci sa te porti, sa vorbesti cu el, sa-l alinti la fel cum faceai cand erati un cuplu. Poate isi reaminteste de trecut.ar fii bine sa stai se vorba cu el sa va povestiti despre clipele frumoase petrecute impreuna. Poate reusesti sa il faci sa inteleaga ca tu inca il mai iubesti si mai meritati o sansa pentru relatia voastra.Ar fi pacat sa nu ii spui ca inca il mai iubesti la fel de mult si sa stai sa suferi din cauza unor sentimente prea puternice.Si eu am trecut prin aceste suferite si stiu cum e sa iubesti o persoana atat de mult si sa nu ai puterea sa ii spui ca chiar il iubesti.Iti doresc mult noroc in viata si mult curaj.Si chiar daca nu vrea sa va reimpacati incearca sa-l uiti si fa-ti curaj sa mergi mai departe la urmatorul care de fiecare data e mai bun decat fostul.Bafta!

1 răspuns:
| consiliera a răspuns:

Saluta-l,vezi ce cadou iti aduce.Daca iti place spune-i ceva de genul:"Vad ca nu ai uitat ce-mi place". Intreaba-l ce a mai facut in ultimul timp, vezi daca mai e cu cineva(discret). Poate vrea sa reluati relatia.