| AnnAnne a întrebat:

Se poate citi iubirea in ochi/privire?

Răspuns Câştigător
| FericituIndragostit a răspuns:

Ce intrebare buna :X.
Eu uneroi cand nu stiu ce sa le spun ma uit doar in ochii lor si imi dau sema ce sa fac.
Aristotel in vremurile antice si-a dat sema ca la oameni interesu se citeste dupa marimea pupile cat dilatata e. E o poveste lunga laughing Pe scurt privirea spune o mie de cuvinte. Uneori doar o privire a fermecat" cate o fata :X.

11 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Da se poate citi,dar omul e atat de concentrat pe dorintele sale incat de multe ori "citeste"ce ar dori sa fie nu ce este. Daca ai vazut in jurul tau oameni care s-au indragostit,uita-te atenta sa vezi sclipirea din ochi,acel zambet continuu, bunadispozitia care se simte, da poti vedea in ochii cuiva iubirea.

| Picasso a răspuns:

Hmmm da! si crede-ma ca DA!

| Luori a răspuns:

Da, insa deseori ochii te pot pacali, minti cu nerusinare, cu o usurinta care te poate surprinde.

| whoocares a răspuns:

Da! iti dai seama daca te iubeste dupa cum se uita la tine. daca te priveste lung si fix. atunci e clar.love struck

| Violetta2303 a răspuns:

Da are ochii calzi si dulci cand se uita la tine iar cand se uita la alceva nu sunt la fel de iubitorii iti dai seama singurica

| vladmR a răspuns:

Nu !

| hardilau29 a răspuns:

Da

| cherry0913 a răspuns:

Da se poate...si iti dai seama din faptul ca ochii ii sclipesc iar cand se uita la tine are o privira dulce si in acelasi timp ciudata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil, dar ai grija sa nu fii analfabeta, ca atunci e nasol!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cel care te iubeste se uita la tine iar cel care nu te iubeste se va uita in ochii tai la reflexia ta.
Se poate "citi" pentru ca se uita cu drag la tine daca te iubeste.

| Gabrielabmg a răspuns:

Da love struck o privire atenta si dulce iti arata ce simte cealalta persoanawinking