| Anonim1a1 a întrebat:

Se poate folosi contracept-m impreuna cu prezervativ?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca pot fi folosite in acelasi timp/impreuna ambele metode de protectie. big grin Insa chiar si daca exista o frica, teama sau groaza imensa de a nu ramane cumva insarcinata in urma ruperii accidentale a prezervativului, o astfel de super protectie contraceptiva este indicat sa se foloseasca doar in cazul in care sexul este intretinut in timul zilelor apartinatoare de perioada fertila a ciclului menstrual. big grin

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Da.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate, dar ce sens are?
Daca folositi prezervativul, sunteti acoperii in totalitate, nemaifiind nevoie de alte masuri de contraceptie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se poate pentru o protecție suplimentară. Nici una din metode nu este 100% sigură, suprapunerea metodelor face contracepția aproape de 100% sigură.