| anonim_4396 a întrebat:

Se poate intampla ceva rau daca te masturbezi? Dar ceva bun?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna,chestia rea e ca poate duce la dependenta,sa nu poti sa te mai controlezi si sa o faci foarte des si asta nu e prea bine. Apoi,partea buna e ca intr-un fel iti cunosti corpul mai bine si vezi cum te simti si ce stare iti creeaza,multe persoane se masturbeaza din cauza dorintei sexuale si cand duce lipsa de partener se autosatisfac, practic e ceva placut dar nu exagerat ca poti ajunge sa nu te mai controleazi, sa fie ca o obsesie si atunci cand o faci de 3 ori pe zi, deja nu e bine.

3 răspunsuri:
| ForbiddenDreams a răspuns:

Esti fata? Daca esti fata (si presupun ca esti virgina) si iti bagi degetul prea adanc s-ar putea sa te dezvirginezi, dar poti sa apelezi si la alta tehnica. maseaza-ti clitorisul usor. Nu vad ce s-ar putea intampla rau, bun? o sa ajungi la orgasm, dar nu e garantat, asta se schimba de la persoana la persoana. Oricum, poti cauta si pe google tehnici. ^^

http://www.citynews.ro/cluj/sex-12/tehnici-de-masturbare-la-femeie-7410/

| BubblesDoubleS a răspuns:

Daa daa iti vor cadea unghiile, iti vor aparea riduri iar parul ti se va albi apoi va cadea.
Sau cine stie!
Acum trecand peste sarcasm straight facehee hee.
Dezavantaje? Hmm niciuna in afara de faptul ca poti deveni dependenta, o vei face mai des si posibil sa te prinda cineva la un moment datlaughing.A si daca vrei sa ramai virginathinking ai grija ce faci cu degetele (nu le introdu).
Dezavantaje : Iai happy. Autosatisfacere, sansa de ati cunoaste limitele si propriul corp mulr mai bine.
Oricum...
happy

| Palpatine a răspuns:

Nu se intampla nimic bun si nimic rau