| ontyk a întrebat:

Se poate vedea daca mai isti virgina la ecografia prlviana?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, dar inainte de eco pelvina, trebuie sa informezi medicul asupra prezentei/absentei vietii sexuale. Altfel n-are rost sa te investighezi, mintinad medicul.

Abh
| Abh a răspuns:

Himenul este situat chiar la intrarea in vagin, ecografia abdominala vizualizeaza organele interne asa ca nu are cum sa se vada himenul.

| catthshshshs a răspuns:

Este imposibil asa ceva, ecografia pelviana vizeaza organele interne doar.

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Heiii.
Nu, nu are cum. E doar o ecografie. Nu îţi mai face griji!

Adda

| avaalexandra a răspuns:

Da
normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu are cum, e doar o ecografie, nu consult ginecologic!

| DrLavinia a răspuns:

Exista un Eco-abdominal care nu are nici o legatura cu intrebarea ta si mai exista si un Eco-transvaginal dar nici acesta nu e necesar.Prin urmare, un simplu consult ginecologic poate stabili diagnosticul de ''deflorare'', adica himen perforat.