| Anielad a întrebat:

Seara! Am o problema cu prietenul si vreau ca cineva sa ma inteleaga...eu il iubesc mult! el nu are masina si nu vine la mine cu cumparaturi si il iubesc asa cum este,dar el crede si imi spune ca toate fetele vor masini si bani,dar nu e asa,el se duce si se distraza cu prietenii dar eu stau acasa singurica,vreau si eu ca sa ma inteleaga sa fie linga mine nimic mai mult doar sa imi fie alaturi,dar nu stiu cum sa-i spun ca il vreau doar pentru mine,el se indeparteaza, deja sa indepartat, dar vreau sa fie ca inainte sa fie linga mine mereu.ce sa fac?

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Lasa-l in truda lui de fraier, nici nu te cunoaste, nici nu te iubeste cu adevarat. Este foarte jignitor pentru tine ceea ce face el, si tu esti orbita de afectiunea pe care o ai pentru el.
Practic relatia voastra se bazeaza pe un singur "stalp" si este uni-directionala.

| Anielad explică (pentru Zenithf):

Da este adevarat, el stie ca eu voi face totul in aceasta reatie si de asta nu se streseaza deloc! sad

| neutrino a răspuns:

Angajeaza un sclav, insa atunci cand ai un iubit, nu inseamna ca el s-a angajat la stapan(a). Insa, chiar daca el nu are masina, ar putea sa-ti faca totusi piata.

| Anielad explică (pentru neutrino):

Pai eu nu vreau sa-mi fie slav in nici un caz, vreau doar sa fie linga mine asa cum o fac eu mereu pentru el, eu sint mereu alaturi de el cind are nevoie sau nu, dar el nu prea! De multe ori cind imi era greu nu era linga mine si chiar daca avea posibilitatea!

| Danysan a răspuns:

Vb cu el si spuneei ceea ce te deranjeaza.Vb cu el fara sa omiti nici un aspect.

| Anielad explică (pentru Danysan):

Am incercat de foarte multe ori, si imi spune numai ca iti promit ca o sa fie totul bine, si nu e bine deloc, nu se tine de promisiune!

| Kirito21 a răspuns:

Spune-i toate aceste lucruri mai putin faptul ca vrei sa fie doar pentru tine deoarece baietilor nu le plac fetele posesive.

| Kirito21 a răspuns:

Nu prea am inteles partea cu cumparaturile probabil ai vrut sa spui ca nu vine cu tine la cumparaturi (ai scris ca nu vine la tine cu cumparaturi) daca este asa sa stii ca baietilor nu le place in general sa faca cumparaturi asa sunt majoritatea.

| Unstopable a răspuns:

Poti sa il legi cu catuse de calorifer si sa il lasi acolo... sau cu funie de scaun...

| vegeta a răspuns:

Eu iti spun ca sa-ti gasesti altu ca odata ce a apucato pa drumu asta e foarte greu sa se mai opreasca si cam asa va fi toata viata din ce veti traii daca lui nu-i va place munca si ii va place decat distractia si stii cum vine treaba asta el sa duce si sa distreaza cu alti si pa tine cum ar veni vorba te tine de proasta acasa asa ca eu zic cel mai bine sa-i spui asa ori cu mine ori cu prieteni tai sau pur si simplu sa-l lasi ca sunt o gramada baieti care sa te merite cu adevarat si sa-ti ofere ceea ce vrei astfel o sa ramai doar cu iubirea fata de el dar la un moment dat o sa te saturi de el dar va fi prea tarziu asa ca cel mai bine e sa clarifici problema de acum din timp

| CezareBorgia a răspuns:

Spatiul intr-o relatie conteaza. Nu fi posesivabig grin. Asta o sa il indeparteze si mai tare.

| Anielad explică (pentru CezareBorgia):

Pai aceasta nu e relatie normala!

| costik1 a răspuns:

Spune-i lui asta... Daca te iubeste cu adevarat o sa te inteleaga...

| Anielad explică (pentru costik1):

De inteles o sa ma inteleaga dar nu stiu daca va schimba ceva, eu il iubesc cu adevarat, dar el nu cred, imi pare ca sint doar o placere pentru el!

| contαbαndonαt a răspuns (pentru Anielad):

Desparte-te de el, daca spui ca-n ochii sai nu reprezinti decat o placere trecatoare ( spus mai frumos).

| Vladyo a răspuns:

Substiutuie ceea ce nu faci acum.