| lolly a întrebat:

Sex or Not Sex?!
Merita sa-ti risti viata pentru placere?
Probabil ca toti a-ti auzit de virusul Hiv, care provoaca Sida.
Sida este o boala infectioasa care provoaca foarte multe decesuri in intreaga lume! La fiecare 2 ore o persoana este infectata cu acest virus!
Culmea culmilor,dar adevarata, o treime (1/3) din victimele acestui virus nu stiu ca-l poarta in interiorul lor,si-l transmit mai departe.
Sida se transmite prin:
-orice tip de contact sexual
-secretii vaginale
-lapte matern
-sange
-seringi contaminate (refolosite) cu acest virus
-saliva 0, 0...1
O analiza pentru depistarea acestui virus costa in jur de10 lei!
Foloseste prezervativul! Nu te protejeaza numai de acest virus, ci si de alte boli cu transmitere sexuala!
Daca ai fi victima unei razbunari!
Si eu am fost informata casi voi! Si iata un caz adevarat.Nu-mi mai imi amintesc orasul dar2 fete dintr-un oras,dupa ce au aflat ca sunt pozitive Hiv,s-au culcat cu catimai multi baieti pentru a se razbuna si a-i infecta! In alt videoclip un barbat cu ghinion,a folosit intotdeaua prezervativul la contactele sexuale,insa o data nu a facut-o si a contactat acest virus!
M-am gandit sa va informez si pe voi,deoarece si eu am fost informata! In general majoritatea au auzitdin vorbe despre acest virus, asa ca interesati-va spre binele vostru!
Imi cer scuze pentru eventualele greseli de tipar!
----------Protejati-va-----------

Răspuns Câştigător
| Vampire69 a răspuns:

Daca faci dragoste de-a lungul vietii doar cu o singura persoana si aceea sa fie virgina cand ai cunoscut-o sansele sunt nule sa aiba vreo boala. Depinde cati parteneri ai.

| lolly explică (pentru Vampire69):

Da,depinde si de numarul partenerilor! Cu cat mai putini, un risc mai scazut!happy

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ok si care e faza cu postu asta? Vrei sa ne spui sa numai facem sex sau ce? si inca ceva trebuie adaugat prezervativul nu te protejeaza 100 % de hiv sau de alte boli! tot exista un risc de 40%! Pentru contactarea unei boli. Totusi unde vrei sa ajungi cu acest post?

| EvelynCocainIIIa6 a răspuns:

Mai da-te dreku cu din astea copy paste rolling eyes Ma leeesiii? Risti viata de la sex, iauzi laughing Da ba te protejezi, da de ce mai exista antibaby? De **** faCUTE? happy

| lolly explică (pentru EvelynCocainIIIa6):

Se vede ca esti total pe langa fetito! Eu nu vorbeam de "antibaby", SIDA este o boala provocata de virusul Hiv, hai zbori pe searchwinking! Si Nu, nu am dat copy paste am scris totul daca te intereseaza.
By the way: Nu comenta, daca nu vorbim aceeasi limba! Momentan invat franceza si engleza!

| MihaelaOtilia a răspuns:

Daca a cauzat "decesuri" nu vad de ce sa imi fie frica, daca cauza decese poate ma speriam si eu.

| lolly explică (pentru MihaelaOtilia):

Am scris un cuvant gresit.Multumesc ca ma corectezi cu atata ironie! Mai bine nu raspundeai si eram fericita.winking

| MariusFb a răspuns:

Virusu asta nu cred ca se poate lua prin sarut asa-i?