| Sara a întrebat:

Sexul oral suplimenteaza cel normal?

23 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ce tare, bai nene! Sa descoperi spirite umane, care, in secolul XXI, contesta istoria si o practica milenara, ce se pierde in negura vremurilor... Adevarul e ca S. O. il (poate) precede, substitui, completa, termina, dar si nuanta!, pe cel clasic! - face 2 face! Prietenii stiu de ce! Necesita maxima igiena si integritate a partilor implicate, tandrete si consens, in dublusens, polivalent! si e v a n e s c e n t...

| Flav a răspuns:

Sexul oral e un subiect tabuu...ca sa-ti raspund prin alta cale prin care a facut-o Zbenguici, fiindca ti-a zis-o parca prea direct si scurt pe 2, iti relatez altfel : cand erai mic, mancai din aceeasi farfurie cu altii? beai gura de apa dupa tovarasul din copilarie? iti placea ceva sau indisplacea ceva ce acum, la maturitate, ai alta parere? treaba asta se cheama idee preconceputa, si pana cand nu incerci, n-ai cum sa afli si vei ramane mereu pe aceeasi directie; de aici si acea placere de care spune Zbenguici ca n-o s-o cunosti
P. S. - sa nu sa se inteleaga ca sunt pro sau contra sexului oral. Inteleg si pe cei care nu vor sa auda, si pe acei care-l considera o placere mirifica

lolita
| lolita a răspuns:

Cum au mai fost raspunsuri zic ca este un preludiu perfect, din partea amandurora.

| Sara explică:

Oups. barbat :O si zici asta :O:O nu te sustin!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@danielbv Nu stii ce e placerea in viata si nici nu vei afla curand!
@denimitza Eu as spune ca face parte din preludiu si uneori il depaseste pe cel normal ca intensitate daca e fain facut.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Grim cu asemenea "maniere" you're not getting any.

@Flav imi cer scuze, sunt mai transanta!

Banc: pana la cat pot accelera barbatii in genere?
-68!
-Da de ce 68?
-Ca la 69 intorc!winking

auran
| auran a răspuns:

Eu cred ca este perfect pentru un preludiu; poate completa dar in cazul in care "nu se poate" poate fi si pe baza de suplimenthee hee

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Il completeaza. Si tine de armonia cuplului. Si de cat de largi sunt orizonturilelaughing

| MisterKat a răspuns:

Dupa parerea mea, sexul oral e de-a dreptul scarbos! Eu nu as face asa ceva cu prietena mea. Daca barbatii, prietenii vostri vor asta, sa se duca la prostituate, sau cum se numesc pe acum: escoarte laughing Daca nu au bani, sa fie sanatosi!

| giovana a răspuns:

Cred, cum am mai spus de altfel, ca ce se intampla in dormitor este ceva ce nu ar trebui discutat "la liber'. Tot ce este dorit de ambii parteneri este ok, dar ceea nu este acceptat de unul, este uitat!

| Wtf9000 a răspuns:

Danielbv are dreptate. Cum sa ma duc la prietena mea, si sa-i zic: Ia-mi-o in gura!

| cristina93 a răspuns:

Si mie mi se pare tot scarbos, nu as face asta nici o data, te sustin danielbv

| jedi_7867 a răspuns:

Cum spunea si Zbenguici, poate face parte din preludiu.
Este o maniera simpla si relativ rapida in care se poate obtine un orgasm destul de intens. Este de asemenea un gest de curtoazie si de echitabilitate. Barbatii termina de fiecare data, ar trebui sa se asigure ca si ele termina de fiecare data iar cum orgasmul obtinut prin contact sexual simplu nu este intotdeauna atat de usor, poate ca ar trebui sa inceapa cu unul oralicesc.

| cici_6785 a răspuns:

Grim nu trebuie sa-i zici asa ceva partenerei, totul vine de la sine nu se cere, lasi imaginatia sa zboare si atunci va fi ok
Danielbv atunci cand prietena ta te va lasa cu ochii in soare sa nu te intrebi de ce, iti spun eu pentru. ca a gasit altul caruia nu i se par asa scarboase anumite lucruri... nu plange c-o sa-ti treaca

| cici_6785 a răspuns:

Am uitat sa raspund idem zbenguici

| maiamichel a răspuns:

Nu! este doar o optiune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara el am desfiinta "4", "L", "69" etc si ar fi pacat rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazuri de necesitate, da.ar fi prea multe exemple de dat, dar da, sunt cazuri cand suplimenteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, e taman invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu e de datoria noastra sa ne intrebam cit de normal este atita timp cit se practica din toate timpurile.Depinde de cita imaginatie are fiecare si spre ce il activitati de moment ii indreapta pe participantii la....trafic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex oral : se face cu bani... cand o faci cu prietenul /prietena si este un "serviciu" reciproc tu dai si el da... eu o numesc dragoste... si nu spun mai mult... in genere ce se plateste este... sex ( ma refer exclusiv la bani ca si -n dragoste se plateste dar "moneda" este alta de alta natura... ah kafka frate

| jara a răspuns:

Da, Mie imi face prietenul meu si chiar ma inebuneste si imi da si ai mari dorintse si mai ales fantsezi laughing)

| moniq a răspuns:

Hai sa fim seriosi.traim in 2009...toata lumea face asta...intr-un cuplu mi se pare normal...nu mi se pare ceva scarbos, dc ar fi? atata timp cat o faci cu pers.pe care o iubesti...