| Andrei1234hd a întrebat:

Este normal sexul oral?

23 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Daca nu iti este greata de zona intima a partenerului, e chiar ceva dragut. Poate fi facut cu sentimente.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca este, ori ce in sex e permis daca ambii parteneri doresc! Nu te lua dupa aia care zic ca nu e normal, e o fantezie misto, desi eu personal nu prea am asa incantare de asa ceva.
Totul e sa fie igienic, si sa va protejati sa nu se riste o sarcina nedorita in caz ca faceti si normal.

| alina2k18 a răspuns:

Nu laughing normalul e in vagin laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Și în anus, limbi penis tot ce încape.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tot ce le place ambilor parteneri este normal. Nu este nici macar pervers.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Este normal cand il practica femeiile nu si barbatii asa cum se intampla la puscarie ai grija suntem in jungla oamenii sunt rai.

| TheGentleman a răspuns:

Nu prea. Gura are o cu totul altă funcție

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este normal acest tip de sex, dar si prin el se transmit boli venerice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă și urechile ar fi futabile, și-ar trage-o oamenii și acolo.

| Bruno92 a răspuns:

Da dar și protecția și igiena

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Sexul oral e ceva foarte normal. Se foloseste cel mai des in preludiu, pentru a stimula organele sexuale. Prin felatie, penisul se poate erecta, iar prin cunnilingus, vaginul se umecteaza, si poate permite chiar si unui penis mare sa intre, vaginul find un organ foarte elastic.
Ideea e ca partenerilor sa le placa sa practice sexul oral.
Placeri maxime prin oral!

| iChristiaN47 a răspuns:

Este absolut normal sexul oral atât timp cât ambii parteneri sunt de acord cu acest lucru. Nu uita că este foarte importantă protecția! Fără protecție, sexul oral ar trebui să iasă din discuție!

| anonim_4396 a răspuns (pentru iChristiaN47):

La ce protectie va referiti?

| iChristiaN47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prezervativul, protecția clasică.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru iChristiaN47):

Ce sex oral este acel cu prezervativ? Dar cand faci sex oral unei femei, unde pui prezervativul: pe limba sau pe buze?

| iChristiaN47 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da, există o protecție și pentru așa ceva. Nu te lăsa păcălit de „tentație" pentru că am întâlnit foarte multe cazuri cu boli prin transmitere sexuale contractate prin sexul oral.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru iChristiaN47):

Tu ai zis de prezervativ.

| iChristiaN47 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Întocmai. Protecția cu prezervativ pentru bărbat pentru protejarea partenerului de tip feminin. Pentru partenerul de sex masculin există un material din latex sau ceva care imită latexul care se aplica pe limbă ori se poate improviza dintr-un prezervativ tăiat vertical.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru iChristiaN47):

Cea mai mare porcarie pe care am auzit-o. In primul rand, eu fac sex oral doar sotiei (cand eram burlac ii faceam doar iubitei) nu oricarei femei cu care am o aventura.
Sex oral cu prezervativ este ca o cafea cu sare. O sa ma intrebi de unde stiu?

| iChristiaN47 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Te spui singur unui risc. Chiar daca aceasta are o igiena extraordinar de bunã în zona intimã, acolo exista bacterii vaginale care nu au ce cautã pe limbã, chiar daca tu dupa actul sexual te clatesti în gura, deja bacteria ajunge în intestine, stomac sau chiar în alte locuri nepotrivite. Poate nu vei avea simptome azi, maine, peste cateva luni dar într-o zi, fie ca este mai devreme sau mai tarziu vor aparea probleme. Eu doar iti explic riscurile la care te supui, nu dau cu parul, este alegerea ta cum iti manifestezi placerile sexuale.

| iChristiaN47 a răspuns (pentru iChristiaN47):

Supui*. Observ cã TPU are si el un sistem de autocorectare deoarece inainte de a posta raspunsul am verificat ce am scris.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru iChristiaN47):

Tu ai facut sex oral? Eu am facut. Cui ii este frica de apa nu mananca peste.
Cat despre bacterii... mai multe sunt pe mana si fata, decat in vagin sau pe penis. E adevara, igiena maxima
Eu, cand merg la o toileta publca, mai ales in conditiile actuale, intai ma spal pe maini si apoi pun mana pe penis, deoarece acesta este curat, pentru ca in fiecare diineata fac dus.

| LupGetodacJedi a răspuns:

Da. O zi buna!