| Andreiu68 a întrebat:

Sfaturi! Matusa mea s-a cunoscut cu un nene care are o fata. Cam un an de zile eu cu aceasta fata cand ne vedeam in familie doar ne spuneam buna, buna atat. Ne vedeam mai rar deoarece ea sta la 60km de orasul meu. Acum 4 luni am postat o poza pe Facebook, iar aceasta fata mi-a trimis mesaj in privat,, ce bine o duci" si am inceput sa vorbim 3 zile continuu.Cam dupa 3-4 saptamani de vorbit odata la 2-3 zile mi-a spus ca are incredere in mine, am facut-o sa isi recastige increderea in ea, ca am un suflet bun, cald si alte dulcegarii.Prin ianuarie a fost ziua ei si i-am transmis printr-un mesaj un,,la multi ani" mai special ei,iar ea a inceput sa planga de fericire si alte dulcegarii. Eu dupa aceasta am inceput sa tin la ea asa un picut, se vedea ca si ea era grijulie cu mine si m-ar place si ea,cand ne reuneam la mese de sarbatori sau aniversati parca ma privea cu alti ochi, se aseza langa mine, ma tachina,ma mangaia prin par,daca nu vorbeam ceva timp imi spunea de ce nu vorbesc,daca am patit ceva, stateam uneori singuri in pat, ma lua de mana, se punea cu capul pe piept, ii spuneam sa ma,,pupe" ma pupa pe obraz, frunte si eu la fel. Azi fata asta a venit la mine i-am spus ca sa ma,, pupe" dar nu a vrut, am insistat si nu, nu mai venea ea singura de buna voie langa mine sa se aseze pe mine sau sa ma ea de mana cum facea odinioara, iar in schimb vorbea cu mine, ma intreba chestii, ma prefaceam ca m-am suparat pe ea, insista sa o iert. Am simtit ca parca nu e ea.Cand s-a dus la baie avea telefonul la incarcat, ii stiam parola si am vazut ca vorbeste cu un baiat, dar vorbea si ii scria texte de creca 10 randuri cu inimioare ii spunea ca as vrea si as da orice sa fiu acum langa tine, il intreba daca a mancat, il alinta, ca ii e dor de el si abia asteapta sa se vada si alte chestii. Cand am cazut am ramas fara cuvinte si mi-am pierdut tot interesul pentru ea, am dat inapoi la alte mesaje si mai avea inca 2 mesaje cu alti baieti. A venit de la baie, i-am spus ca trebuie sa plec urgent de acasa si sa plece si ea( ea era la mine acasa si eram singuri), am plecat amandoi odata si dupa m-am intors inapoi acasa si am stat o ora intreaga sa ma gandesc de ce mi-a facut asta. Dece vorbeste cu acel baiat, de ce ii spune ca te vreau langa mine, ca as da orice sa fim doar noi doi. Noi nu aveam o relatie oficialaz dar eram ceva de genul, nu ne-am certat deloc astea 4 luni, am scos-o in oras, nu am neglijat-o sau altceva. Adica na, statea cu mine in pat si ea ii scria mesaje lu altul ca as da orice sa fiu langa tine. Nu mi-a venit deloc bine. Atunci cand a venit de la baie eu eram suparat la maxim, m-a intrebat de ce sunt suparatz i-am spus ca nu conteaza si ca trebuie sa plec si sa plece si ea. Ne-am luat ramas bun cu un pa de ala rece, nu mai era acel,, pa" cu imbratisari si altele. Intrebarea ar fi ce sa fac acum? Cum sa ma comport cu ea in continuare? Sa ii spun ca uite am vazut mesaje cu ala si etc? Sa ii spun ce? Eu nu o mai pot ierta, eu nu suport persoanele astea. Ce sa fac? Cum sa ma comport cu ea? Sa fiu rece? Oricum in ochii mei aveam ceva asa pentru ea, dar acum s-a dus totul. Deci sfaturi... Eu am 20 de ani, iar fata 19.

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Mai batman...

Sunt 60 de km, cat de des va vedeti de obicei?
Conteaza mult si sa fii acolo langa ea, fizic nu doar prin mesaje.
Si eu as fi procedat la fel in locul ei, se vede clar ca "relatia" asta nu duce nicaieri.
Mai bine o lasi asa, fii rece cu ea si dupa un timp scapi de ea.

| devilshelp a răspuns:

Unele persoane pur si simplu asa sunt. Poate ca o deranja faptul ca e o relatie la distanta si va vedeti mai rar, nu ai de unde sa stii. Daca continua sa se comporte "rece" cu tine atunci comporta-te si tu la fel. Daca incearca sa se dea din nou pe langa tine respinge-o. Gaseste-ti alta mai aproape

| Rorry a răspuns:

1. voi nu erati impreuna din cate am inteles, deci ea nu a gresit cu nimic
2. poate se astepta sa faci tu urmatorul pas si pentru ca nu l-ai facut a cautat pe altcineva
3. eu zic sa o intrebi deschis daca o interesezi, daca ar vrea sa fiti impreuna sau nu
asa afli si tu exact ce se intampla, iar daca are pe cineva nu mai sta sa iti pierzi timpul cu ea.
si 4. daca ea ti-a dat semnale clare ca te place, de ce nu ai facut nimic? e din cauza ca sunteti oarecum rude, sau?

| MariaShk1 a răspuns:

E curva boss, asa sunt 99%... las-o in pace si aia e