| Yay000 a întrebat:

Simpatizez un baiat si acum cateva saptamani intr-o zi de vineri mi-a spus ca ma place apoi am iesit in weekend-ul respectiv si s-a purtat atat de frumos cu mine, exact ceea ce aveam nevoie in momentele respective si m-a facut sa imi placa mult de el.In saptamana urmatoare la scoala m-a sarutat si mereu imi spunea ca tine la mine si ca ii pasa de mine dar nu vrea o relatie pentru ca toate relatiile facute la graba nu tin(el a mai fost cu 2 fete care s-au despartit de el dupa 2 respectiv 7 zile)si a zis ca e mai ok sa fim fwb pentru o vreme si am fost de acord cu asta insa vinerea trecuta i-am facut o faza naspa :l-am lasat in sala de sport si am plecat desi mi-a zis sa mai raman cu el dupa ore si am zis ok mi-am cerut scuze si tot weekend-ul am incercat sa il imbunez.Saptamana asta s-a purtat super nasol cu mine si am incercat sa discut de 2 ori cu el si a inteles ce i-am zis, s-a purtat mai ok dar la scoala...la fel de rece dar erau si momente dragute..si in seara asta mi-a facut cum i-am facut eu in vinerea respectiva, m-a lasat in sala de sport si a plecat... si in seara asta sa primesc pe wapp o poza cu el si fosta la el acasa si cu mai multe persoane si nu i-am mai raspuns si ma simt super nasol.Mereu cand era trist incercam sa ii fac ziua mai buna insa copilul asta a avut ceva ce m-a facut sa nu fiu eu sa ma pierd in preajma lui si sa fiu timida ceea ce nu mi s-a mai intamplat pana acum. Vreau un sfat, vă rog.

Răspuns Câştigător
| KristenRichardson a răspuns:

Timpul va rezolva totul.Am trecut si eu prin asa momente.El a trebuie sa fuga dupa tine, nu tu sa faci toate chestiile dragute.Lasa sa se simta mai rau.Sa inteleaga ca tu esti unica. Daca nu, vei suferi un timp dar apoi vei vedea ca te simti mai bine. Daca el simte ceva pentru tine cu adevarat, el va actiona pentru a nu te pierde. Daca nu, nu e sortit pentru tine.

7 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Paraseste l nu i de tine! Esti prea draguta si finuta sa ai langa tine asemenea personaj!

Răspuns utilizator avertizat
| NoName0x0 a răspuns:

Pai eu stiu ca daca iubesti o persoana, nu ii faci rau. Daca totusi ii faci rau, se iarta doar daca este din greseala. Dar este imoral ceea ce a facut! Pai cum sa iti arate poze cu fosta? Eu in locul tau nu l.as mai baga in seama, mi.as ocupa timpul liber cu altceva si apoi mi.as gasi pe altcineva. Este o iubire de moment, va trece destul de repede, stai linistita!

| CapsuniCcaXD a răspuns:

Buna! M-am simtit nasol cand am citi! De obicei cand vb cu el vb si pe la ore tarzii (te intreb ca sa te asiguri daca mai este cu prietenii acasa)? Daca da, poti sa ii lasi un msg in care sa ii spui ca te-a sunat mama ta si te-a chemat urgent acasa sau daca mai aveai ore poti spune ca a venit o colega sa iti spuna ca un profesor te cauta si trebuia sa pleci!

| CapsuniCcaXD a răspuns:

Scz, vr sa iti mai zic... Si trebuia sa pleci repede! Cerei scuze si spine ca il placi foarte mult si iti pare rau! Apoi la scoala poti sa ii dai un puipic si sa ii ceri ca va impacati! Spune-i ca iti pare foarte rau!