| ioηelα a întrebat:

Sper sa nu va plictisesc cu povestea mea dar va rog sa cititi si sa ma sfatuiti. Funda. love struck
Sa incep cu inceputul. Am 13 ani si la inceputul clasei a 7-a a venit la mine in clasa un tip destul de diferit, zic eu. mi-a atras atentia din prima clipa in care l`am vazut. De atunci, ma tot uitam insistent la el (si el incepuse sa se uite la mine), incercam sa ii atrag atentia cat mai mult, aruncam cu diferite chestii in el, pe scurt il tachinam. Apoi el a inceput sa imi ia penarul, pentru a se baga in seama cu mine. Eram foarte amuzanti. Toata clasa spunea ca ne placem si ca ne potrivim, dar noi nu si nu. In fine. in urma unei excursii i-am trimis un mesaj cu "Te iubesc!" si el mi-a raspuns "Si eu". Urmatoarea zi la scoala, am inceput sa ne tinem in brate, de mana si sa ne sarutam. Toata clasa era pentru noi, ma refer ca nimeni nu avea ceva impotriva relatiei noastre, noi ne intelegeam de minune, parca eram facuti unul pentru celalalt. Nu suportam sa nu fim impreuna. Eu cel putin il adoram pur si simplu si simteam ca si el ma iubeste. Totul a fost perfect timp de o luna, cand am luat vacanta de iarna si nu ne-am vazut deloc(deoarece el nu sta in oras). Pe mess nu prea intra si la telefon nu raspundea. Dar totusi asa rar, cand intra pe mess imi zicea ca ma iubeste si tot felul de declaratii superbe. Cand a inceput scoala, eram nerabdatoare sa il vad dar fiind o tipa timida, am asteptat sa faca el primul pas. Dar nu l-a facut. Acea zi nu ne-am vorbit deloc. A doua zi m`am dus eu la el si l`am intrebat daca mai suntem impreuna si a raspuns ceva in genu` " mda." si atunci i-am zis ca nu se vede si el : "si ce sa iti fac eu? "; atunci am simtit ca mi se rupe inima pe jumate, stiind ca totul s`a terminat. Deci, atunci ne-am despartit, eu am incercat sa il ignor dar tin prea mult la el si nu am reusit. Ma uitam intr`una la el. dar si el la mine. Apoi au inceput din nou tachinarile... Nu stiu ce se intampla.sunt dea drepul confuza. Acum parca o luam de la cap. Parca totul se repete. Observ ca incearca sa stea din nou prin preajma mea, dar alteori este chiar indiferent(fiind gemeni, este cu doua fete). Nu pot sa imi dau seama ce simte cu adevarat. Toate colegele NE duc dorul. Chiar si ele sunt suparate in urma despartirii noastre. Eu simt totusi ca inca ma iubeste si regreta ce a facut atunci dar nu vrea sa recunoasca. Voi ce parere aveti? Credeti ca mai are vreo sansa relatia noastra? Ce ar trebui sa fac eu? Imi cer scuze ca am scris atat dar imi era teama ca nu veti intelege totul. Am incercat sa fiu cat mai clara. Multumesc celor care raspund!

Răspuns Câştigător
| razvan1305 a răspuns:

Nu renunta la dragoste. Daca u esti timida asta e daca intr-adevar il iubesti trebuie sa bagi mana'n foc. de obicei baietii vor sa vada si daca fetele isi pot spune si ele punctu de vedere. Daca u esti timida e clar ca ce zice el e litera de lege pentru u. Du-te la el si zii eu ink te iubesc tu? sau trimitei mesaj ori ce ia legatura cu el inainte sa fie prea tarziu. Poate a avut ceva probleme si el nu fi o lama cu doua taisuri pentru asta e sufletu pereche sa ai cine sa te'aline in clipele grele.Dk il iubesti nu te departa de el

11 răspunsuri:
| zuzu a răspuns:

Foarte frumos povestitlove struck
felicitari:*
si`. legat de asta:d...
purtati o discutie sicera si vedeti ce se intamplahee hee

| Niros19 a răspuns:

Dragostea are mereu speranta trebuie mai intai sa nu-l bagi in seama ca sa te observe mai mult apoi dupa ce esti sigura ca iar te iubeste sa incepi si tu mult noroc

| ioηelα explică:

Multumesc pentru sfaturi o sa tin cont de ele. Daca aveti nevoie si voi de vreun sfat va ajut cu placere. love struck

| ioηelα explică:

Varsta mea nu spune nimic.
N`ai tu idee cat de matura sunt. oh go on
In fine. mersi oricum de. sfat. :*

| ioηelα explică:

Parca ai fii mama laughing
mda. cred ca nu ar fi trebuit sa scriu varsta si clasa. ^^
oricum inteleg si punctele voastre de vedere...
m-am gandit si eu la asta de multe ori.
dar uneori simt nevoia de cineva care sa imi fie alaturi.
simt nevoia sa fiu cu cineva.
m`am maturizat mai repede decat ar fi trebuit.
asta e. suport consecintele! thinking
Multumesc anticipat! love struck

| ioηelα explică:

Da, asa e. dupa parerea mea invat destul de bine la ora actuala[9, 50 media pe sem I ]
sunt destul de. matura, zic eu incat ma pot ocupa si de scoala si de un iubit.
si in legatura cu : 'ce vei mai face la 20 de ani?'
ce exista o regula ca la 20 de ani sa fac alte lucruri sau nu mai pot sa am si atunci iubit sau ce? ca nu inteleg.
in fine, cum am zis mai sus, fiecare are modul lui de a gandi.
si oricum nu ma cunoasteti ca sa imi stiti comportamentul sau cat de matura sunt.
mersi frumos, deeea. love struck:*

| Al33 a răspuns:

Mai nu stiu ce sa zic e cam complicat ...incearca sa ii atragi privirea ...sa aveti un subiect comun spune-i tot adevarul ion fata spune-i ce simti tu cu adevarat.happy:X:*

| adnreas09cta a răspuns:

Bia kinder scuze ca ti spun asta dar esti ink mica...esti inca la perioada aia de umblat din floare in floare, sa cunosti sa afli sa inveti din greseli, nu ai ajuns la nivelul iubirii inca, pana la a iubi mai ai de crescut si de invatat, pana atunci sunt ogramada de baieti care asteapta sai saruti
kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuza'ma, dar ai zis ca ai 13 ani si esti in clasa a 7-a. Daca la 13 ani ai un iubit/prieten si va tineti in brate, va sarutati etc. la 20 de ani ce vei face? Vei avea copilul in brate? Scuza'ma dar ai destul timp pentru relatii, dar cu copilaria nu te mai intalnesti, lasa baietii si vezi'ti de invatat pentru. ca nu baietii iti formeaza un viitor!

| Alexander_2558 a răspuns:

Ahhh! de mar iubi si prietena mea la fel cum il iubesti tu... deci du-te la el si sarutal pe obraz big grin iar daca vezi ca nu zice nimic si ca pare ca nu te iubeste atunci spune-i : nu erai tu cel care nu mai putea dupa mine? asta e o varianta care ii atragi atentiawinking sau mai vorbesti si cu un alt baiat si sa te vada el ca te simti bine cand vorbesti si cu alti baieti, adica sa creada ca e ceva de capu tau, ca si cum ai fi curtata de baieti si el trebuie sa lupte pentru tine. eu zic ca asa ii atragi atentia si o sa vrea sa mai vorbeasca cu tine, poate chiar ramane cucerit dupa ce il saruti. succes!

| deeea_2067 a răspuns:

Eu cred ca raspunsurile cu"lasa baieti...cartea e mai importanta"nu sunt prea interesante.si nu o ajuta cu nimic, iar asta cred ca o aude mereu.Fiecare om are felul lui de a gandi si a lua decizii. Da e adevarat ca e 13 ani nu e o varsta prea buna pentru asta deoarece poti gresi, iar dupa asta toata viata sa regreti.In acelasi timp poate invata foarte bine si sa aiba si prieten. E ceva foarte normal.Cred ca indicat ar fi sa vorbesti cu el la un suc, sa vezi ce s. a intamplat in acea vacanta, de ce o asa schimbare iar cu tine ce are d gand.In concluzie ai grija de tine si bafta cu tipu.