| invisibleboy a întrebat:

Sperma are vreo legatura cu alcoolul?, adica daca un barbat consuma bauturi alcoolice intra si in sperma?, sau nu are nici-o treaba?

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Stiu din surse sigure ca daca un copil este conceput atunci cand parintii se afla sub influenta alcoolului, poate sa aiba probleme de sanatate destul de grave.
Deci probabil ca e afectata si sperma.

7 răspunsuri:
| Balmung a răspuns:

Sperma trece prin canalele seminale, care sunt total independente de rinichi si de intestinul subtire. Practic nu au nici o tangenta

| invisibleboy explică (pentru Balmung):

Da, asta stiu, dar m-am referit..sa nu cumva sa intre alcool in compozitia spermei.

| Balmung a răspuns:

Nu are cum sa intre, alcoolul nu poate intra in testicul unde se formeaza sperma si nici nu se poate infiltra in canalele seminale

| LineGuide a răspuns:

Spermatozoizii, care se gases in sperma, sub influenta alcoolului la detinator, se pot impleticii, deci astfel se explica existenta siamezilor pe pamant, normal ca ei pot avea si alte sute de cauze, dar asta este una dintre ele.

| crys23 a răspuns:

Nu are nici o treaba cu alcoolul ci cu tigarile.ele o afecteaza

| invisibleboy explică (pentru crys23):

CUm o afecteaza tigarile?

| cristi2295 a răspuns:

Este posibil ca alcoolul sa intre in compozitia spermei ai grija ca o sa faci un copil betiv.