| Dreamy_3698 a întrebat:

Spune ca vrea sa faca sex cu mine, cum credeti e normal? ce sa ii spun? cum sa procedez? il iubesc foarte mult, si el spune ca ma place
degraba are 17, iar eu am 14, Ajutati-ma, care ar fi iesirea cea mai buna din aceasta situatie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu eram cu un tip pe la 12 ani, el credea ca am 14. Si chiar nu avea ce banuii, eram mai matura atunci decat acum.
Dar sti cum mi-a dovedit ca ma iubeste?
Eram in bratele lui, plangeam discret pentru ca trebuia sa plece [ ma rog, noi am stat 6 ore pe banca in parc laughing, deci vreiam prea mult ] si nu stiu cum naiba a zis urmatoarele cuvinte " Eu nu vreau sa fac sex cu tine, esti prea mica. ". Si m-a sarutat, a fost superb acel moment.
Nu era cine stie ce dragoste intre noi, dar vorba aia a facut diferenta intre o persoana care te iubeste si una care te vrea.

Acum hai sa iti zic eu ce presupune sa iti incepi viata sexuala, eu la 14 ani mi-am inceput'o.
Deci daca tu chiar esti pregatita pentru o inima franta, caci el o sa se plictiseasca in 2-3 luni de tine si o sa vrea o alta fata in pat.
Daca esti pregatita sa stai in stres, a fi sau a nu fi insarcinata.winking
Daca esti pregatita pentru barfe, caci daca cineva o sa afle si o sa barfeasca, sa fim seriosi o sa fi mai barfita ca Bianca Dragusanu.

Deci eu iti zic din experienta, mai putin prima fazahee hee, dar totul este posibil.

Spune'i asa : " Daca ma iubesti nu ma obligi sa fac asa ceva. "

Si eu iti sugerez sa renunti la el, o sa suferi mai mult dupa.

xoxo, didi

16 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Spune-i ca nu esti pregatita pentru asa ceva esti inca mica nu iti sunt dezvoltate organele genitale dupa 17 ani poti incepe viata sexuala si s-ar putea sa regreti daca te daruiesti lui ca majoritatea fetelor de varsta lui stiu ce e ala sex si poate el vrea ceva "prospatura"pentru inima lui daca te iubeste va intelege si va astepta pana la 17 ani.

| princess_9789 a răspuns:

Tu il iubesti, iar el spune ca te place? De cat timp sunteti impreuna? Ceva nu e in regula daca el nu te iubeste si daca el nu te protejeaza.Nu illasa sa puna presiune asupra ta pentru ca inseamna ca nu te iubeste. Un baiat care iubeste respecta o fata, deci ii respecta si deciziile.Asigura te ca nu vei deveni inca" una buna" de pe lista lui.Mult succes si nu te grabi sa faci pasul asta daca nu esti pregatita, indiferent cat de mult l-ai iubi. Daca elnu te iubeste si a doua zi te paraseste oare cum te vei simti? Daca va iubiti mult si aveti ceva timp de cand sunteti impreuna eu zic ca tu esti cea mai in masura de a lua deciziile
Ai grija de tine.
Te pup

fundita?

| Andreea3219 a răspuns:

Pana la urma urmei este alegerea ta, conteaza sa te simti pregatita pshihic, cat si fizic, esti informata despre inceperea vietii sexuale? riscuri, contraceptie etc? Daca te iubeste, iti va respecta decizia, asteptandu-te pana vei fi pregatita. Explica-i ca nu te simti pregatita, roaga-l sa te mai astepte. Insa cel mai bun sfat ti-l poate da inima ta, bazeaza-te pe ce simti. Tu esti cea mai in masura sa iei aceasta decizie. Iti urez succes si te pup :*
P. S: Tine-ne la curent te rog.

| Dolly_2428 a răspuns:

Sunt in aceeashi situatie numai ca mie nu mi-a cerut avem aceeasi varsta ca voi el 17eu 14 si daca nu vrei sa o faci cu el spune`i asa: Asculta o relatie nu se rezuma la o noapte eu as vrea sa astept pana mai cresc dar, daca el va vrea in continuare si te va ameninta ca se desparte de tine ar fi bine sa te desparti de el pentru ca vrea numai o noapte si att... sper ca ti-am fost de folos:*

| ladybug11 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat. va astepta cand o sa'i spui ca nu esti gata...

iar daca nu... nu merita. pentru ca nu te iubeste. vrea doar sa te aiba

| lavynya1 a răspuns:

Iubirea nu se rezuma doar la unul.Intro relatie aman2 trebuie sa iubeasca. Din partea lui nu e iubire.Ar trebui sa te protejeze la o varsta asa de frageda.La 14 ani nici macar organele genitale nu iti sunt dezvoltate. Vrea sa vada daca ii merge mai ales ca nu e din acelasi oras cu tine.Sincer o face cu tine pleaca si tu ramai cu buza umflata si cine stie cu ce alte probleme.Cand iti incepi viata sexuala trebuie sa fi sigura pe tine sa te daruiesti cuiva care stii ca merita 100% si stii ca te va proteja.Plus ca la asa varsta...Nu merita sa iti strici asa copilaria.

Parerea mea.Pana la urma este viata ta si tu decizi pe viitor ce vei face.Eu zic sa astepti macar sa faci 16 ani atunci vei infrunta altfel lucrurile

| danieladana a răspuns:

Mai esti mica. prea mica sa iti incepi o relatie sexuala... asta nu iti arata un viitor tu poate in seara asta faci sex cu el si el peste o saptamana iti da flitul a gasit pe alta ce faci? asta e o data in viata mai gandeste-te si la viitor si hai sa iti zic ceva din propriia experienta iubirea maxima dureaza cel mai putin. multa bafta

| carmeen06 a răspuns:

Adica voi nu v-ati intalnit deloc?:O cred ca ar fi o greseala sa faci chestia asta pentru ca o relatie la distanta nu mereu rezista si o sa va intalniti ff rar...gandeste-te bine inainte sa faci pasul asta

| Secretly a răspuns:

Am avut si eu cindva o relatie din acestea la distanta, credeam si eu ca-l iubesc nu a fost asa, mai spui ca va cunosteti de 2 luni, asta nu e timp, eu vb cu el 1 an si dupa aia oricum mi-am dat seama ca sunt pentru el doar o distractie...si inca la 14 vrei sa-ti pierzi fecioria, e prea devreme mai ales pentru asa tip de relatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu iti spun sa faci sex cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 14 ani! Ai timp pentru asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si esti u sigura ca il iubesti? mai ales ca am inteles ca voi nu v-ati vazut.la cei 14 ani ai tai ar fi o mare greseala...esti inca mica...si poti risca mult.in plus. e logic ca el vrea doar asta de la tine. daca te iubea.nu iti cerea pentru ca isi dadea seama ca esti prea mica. daca o faci cu el.esti chiar fraiera.asta trebuie sa se intample cu o pers cu care ai o relatie de ceva timp, o pers cu care sa te cun bine, sa fie ceva magic.nu hai sa ne **** ca ne iubimhappype bune

| ghita1996 a răspuns:

Daca te iubeste te va iubi si fara asta daca peste1-2luni vei fi cu el dai dar daca nu nu

| Dreamy_3698 explică:

Suntem departe unul de altul, adica traim in tari diferite, ne stim nu demult de cam 2 luni, asa ceva, spune ca va veni, si ca vrea sa vina, discutia tot timpul o incep eu, ma intreba daca o sa-l las sa faca cu mine daca va veni, stiu si eu, sunt cam geloasa deoarece traieste la distanta de mine si cine stie ce se poate intimpla, m-a intrebat dac-s virgina si am spus ca-da sunt, el a spu ca nu e, nu demult l-am intrebat de cite ori a facut si mi-a spus ca de 6 ori, eu cred ca pentru virsta de 16 ani e prea, nu stiu ce sa fac cind vine, sa ma las atat de usor.nu cred ca e bine, mai ales la ai mei 14... dar il iubesc foarte mult

| Dreamy_3698 explică:

Va multumesc pentru ajutor, eu chiar nu vreau sa il pierd, dar nici nu stiu cum sa procedez si cum voi proceda in continuare.

| Dreamy_3698 explică:

El e important pentru mine, si nu doresc sa il pierd, dar nu stiu cum sa procedezi, simt ceva pentru el, dar nu cred ca as trebui sa o fac, si cred ca spuneti corect daca ma iubeste cu adevarat v-a astepta...