| PainMax1985 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum agatati voi baieti/fete. Eventual unele povesti fericite dupa ce ati agatat pe cineva si ati mers pana la capat cu acea persoana.

3 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Pai. eu l-am cunoscut pe iubitul meu intr-o trupa de teatru. Mi-a placut, i-am spus pe mess ca-mi place(eram plecata din oras), am vorbit toata vara la telefon si pe internet, cand a inceput scoala am iesit si am ramas impreuna pana acum. Se fac 2 ani si imi amintesc cu placere. E barbatul langa care vreau sa ma bucur de toate momentele din viata mea.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Fii tu insati si nu insista prea mult.
P.S: ai nevoie si de multa rabdare.

| elComandantee a răspuns:

Ăsta e secret profesional prietene.
Nu se învaţă totul aşa în 5 minute. Se practică tot ce înveţi. O greşeală, un refuz, nu duce la ceva rău. Duce la ceva bun, găseşti slăbiciunile şi le rezolvi.
În funcţie de ce ai nevoie, o relaţie serioasă sau doar o partidă de sex diferă metodele. Ideea e că din 10 fete abordate, cel puţin 2 or să accepte o întâlnire.
Deci un refuz nu ar trebui să te demotiveze, ci să te motiveze să-ţi atingi scopul. Dacă vrei să înveţi mai multe...de fapt te-aş învăţa, dar n-am timp. Documentează-te şi tu...
Nu uita că cel mai important lucru este atitudinea.
Şi niciodată să nu abordezi fete urâte. Abordează doar fete pe care le consideri frumoase.