| Silvia a întrebat:

Stati asa!laughing Deja de la 12 ani se iese la agatsat?! Cica...cu fustitsa foarte dar foarte scurta, bluza foarte dar foarte mulata, machiaj foarte dar foarte mult si cu si mai mult tupeu,rolling on the floor ies fetele in mall la agatsat baieti... dar ce baieti...de peste 16-17 anilaughing. De ce eu ma simt ciudat ca nu fac asta?rolling on the floorSi mai ales intrebarile principale:
Pentru baieti : Va lasati "agatati" de astfel de fete?
Pentru fete : Ati iesit vreodata la agatat in mall?
Spuneti-mi parerea voastra despre subiectul asta.
P. s. Nu am stiut la ce categorie sa o pun..."Dezastre naturale","Romanica noastra" sau "Prostie peste limite", dar acelea erau prea pline, asa ca am ales sa o adaug la "Conversatii"...

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Silvia esti o scumpa si ai simtul umorului. Intrebarea ta m-a facut sa te consider o fiinta aparte si sunt convinsa ca asa si esti. Fetele despre care vorbesti, se comporta necorespunzator, pentru ca varsta de care vorbesti este a copilariei si trebuie traita ca atare, in limita bunului simt si a decentei, a puritatii si a unor relatii bazate pe frumusete ideala a tanarului, a puberului, prin inocenta si nu prin vulgaritate.
Tu, trebuie sa te feresti de acele creaturi, care isi "demoleaza" sufletul, in detrimentul unor aventuri, care vor lasa urme adanci in viata lor.
Fiecare etapa a vietii are prioritatile sale, ori in copilarie, prioritatea este scoala, acumularea de cunostinte utile pentru a te putea "aseza" pe un loc care sa-ti permita sa obtii un statut social, in raport de calitatile tale ca individ si nu de aspectele frivole ale vietii.
Agatatul in locuri publice de catre niste "fetite" care se doresc mature, cu orice pret, poate sa le duca pe o cale fara intoarcere, pentru ca vor "gasi" mai mult decat intuiesc si atunci inocenta copilariei va dispare si va intra in viata lor "NECAZUL" care va imbraca multiple forme si nu din cele constructive.

Nu sunt baiat dar stiu ca, baietii, chiar daca sunt puberi, adolescenti nu apreciaza astfel de persoane decat ca "dame de consum" si nu-si doresc sa "defileze" cu asemenea persoane in societate ci, doar in locuri ascunse, pentru satisfacerea unor "nevoi" de natura pur sexuala.
Ai plasat bine tema la "Conversatii" pentru ca, acolo si apartine.
Cred ca raspunsul meu ti-a clarificat ca nu sunt de admirat fetele care-si gasesc asemenea preocupari si sunt convinsa ca acesta este si punctul tau de vedere.
Ofera-ne posibilitatea de a-ti spune punctul de vedere dand cat mai multe raspunsuri la temele abordate de alti useri TPU.
Multa sanatate si sa-ti pretuiesti candoarea si puritatea sufleteasca pentru ca acest lucru ne deosebesc pe noi oamenii de alte specii.

16 răspunsuri:
| Silvia explică:

Omidaaa, nici eu nu cred ca e ceva rau sa te uiti dupa baieti de 15-16 ani.ca stiu cum e...[si eu am fost cu unu` de 19blushing don't tell anyone], dar treaba e alta...nu sa iasa fetele la agatat.thumbs down :-Q

| Flav a răspuns:

Eu ies la agatat pesti, dar mi-o iau in freza si acolo. Ultima oara m-au agatat ei, ca mi-am scapat mobilul in balta.
Sa ma las agatat de vreo fata? Dar ce sunt eu, cuier? Nu exista asa ceva. O fata poate sa ma cucereasca prin felul ei de a fi, de a gandi si de a reactiona. Si doar atat.

cami
| cami a răspuns:

Eu niciodata nu ies la agatat. Nu pot. Si hai sa-ti spun ce mi s-a intamplat o data laughing
Vorbesc cu un tip sa ma intalnesc la scoala (la mine). El imi spune ca "zilele astea" [era duminica] Zic "ok" [nu-l mai vazusem niciodata]
LUNI- sa te tii : aranjaturi, cochetaturi, machiaje, nimic straight face "asta e"
MARTI: aranajaturi, cochetaturi, tinute, farduri -nimic straight face "asta e"
MIERCURI : am lasat-o mai moale (deja incepusem sa ma plictisesc), machiaj, tinuta. - nimic "o fi fost ocupat"
JOI : M-am trezit tarziu (in celelalte zile imi pusasem desteptatorul), repede sa ma imbrac, nu prea m-am mai fatait asa in oglinda, m-am piptanat si-am plecat.
Si ce crezi ca-mi face Fat-Frumos?! Vine joi laughing Iti dai seama... Cata "munca am depus" eu in celelalte zile, si el. mi-a facut faza laughing
Ce vreau sa arat e ca dragosteabatting eyelashes te ia prin surprindere, si. niciodata nu va fi asa cum ti-ai propus.

cami
| cami a răspuns:

A nu, bent, nu dau eu porumbelu din mana pe cioara de pe gard no talking

| fluturas a răspuns:

No stau laughing
pai si eu am 12 ani, si nu, nu am iesit la agatat de baieti prin mall sau nu stiu pe unde, si nu port fuste ff scurte si bluza mulata laughing si nici machiaj foarte, da foarte mult laughing da, sunt fete de 12 ani care umbla dupa baieti de 16-17 ani laughing si n'ai ce face. asa sunt unele din ziua de azi. dar o sa inteleaga mai tarziu cat este de bine ce fac.
ii buna categoria asta laughing
nu trebuie sa te simti ciudat ca nu faci asta laughing si eu ma simt cateodata mai diferita. ca am 12 ani si nu am avut prieten nu am si nici nu vreau deocamdata sa am laughing
e bine sa ai tupeu la varsta asta, nu cred ca ii o problema daca la 12 ani iti place de unu de 15 sau 16 ani, dar unele fete chiar exagereaza cu baietii de la varsta asta.winking kiss

| juniper a răspuns:

Lumea devine din ce in ce mai "stupida" pe zi ce trece si mai dementa, eh... asta e n-avem ce face.

| Cryssy a răspuns:

O nu... Nici nu mai am 12 de ani de mult... Dar nici nu am iesit niciodata la agatat prin mall-uri.(nici nu aveam mall in buzau pana anul trecutrolling on the floor )... Mie mi se pare o prostie ca fetele de la varste cat mai mici sa iasa la agatat...Acum copii, de la varste cat mai fragede au cam prea mult tupeu, fite si etc... Acum copilasii nu mai stiu sa se joace, sa invete, ci de la 12-13-14 ani ii auzi vorbind toate prostiile, le sta gandul la sex si alte prostii... Din pacate... Asa sunt copiii din ziua de azi din pacate...straight face

| Pho3nix a răspuns:

Baietii ies la agatat cu o funie. Sunt niste adevarat cowboy.

| ViVi a răspuns:

Eu am 14 ani... la 12 ani eram in clasa a 6? laughing nu stiam decat sa invat acum ii altceva chair daca tot sunt mica nu umblu dupa baieti adica la 14 ani ce ai putea sa faci...mai bine te ocupi de viitorul tau nu am nimica cu fetele astea dar mi se pare ciudat tongue si de aici pornesc multe lucruri care ies uratsad

| ViVi a răspuns:

Nici sa stai in casa si numai sa inveti dar sa ai prieten inseamna sa te iubesca cineva si aici e altfel de iubire decat a parintilor si de aceea in general suntem curiosi cand vedem nu e un lucru rau sa te saruti si etc....cam toti adolescenti doresc sa se sarure si sa aiba prieten/a dar la limita bunului simt tongue

| cioko19 a răspuns:

Buna silvia!

Nu mai am 12 anilaughing, nu ies la agatat caci am iubit de aproape un anlove struck, nu ies afara cu "fustitze" foarte dar foarte scurte caci mi se par de prost gust, nici cu bluza foarte dar foarte mulata, caci nu-mi place sa ma expun, nici cu machiar foarte dar foarte mult, dar la rimel nu pot renuntalaughing, tupeu amsmug dar din pacate, nu ma duc la mall cu undita sa agat baietibatting eyelashes. Eu sunt o fire pasnica.

Silvia draga:O nu trebuie sa te simti ciudat pentru nu faci asta, inseamna ca ai bun simt in tine si te respecti pe tine insati.

Si nu, nu am iesit la agatat in malluri.

O zi placuta!

| cioko19 a răspuns:

Asa @bent, bine ca ma dai de gol!phbbbbt
Nu o mai pun, caci a vazut-o iubitul meu si imi interzice, trebuie sa il ascult. Asa ca m-am rezumat la o poza mai putin perversa:d.

| shishilik a răspuns:

Ma intreb ce pot arata prin bluzele foarte mulate...big grin

Cand aveam eu 12 ani nu existau malluri prin orasul meu, deci nu am iesit la agatat acolo, desi nu cred ca in afara de scoala mai mergeam in alta partelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Silvia, esti ramasa in urma. Fa-ti, te rog, un update. La 12 ani ai prima sarcina, faza cu agatatul incepe undeva in anii de gradinita.
@cioko Nu iesi in fuste scurte, tu doar pui poze la avatar cu tine, in chilotei roz, ca sa ne omori pe noi. laughing Apropo, de ce nu ai pus din nou poza aia? smug
@cami Deci ma faci pe la spate cu altu'... waiting

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 13 anii si in mall nu ies la agatat pentru ca am iubitt, in mall ma duc sa-mi cumpar hainutee :X laughinglaughing am fuste scurte dar nu atat de scurte incat sa mi se vada chilotii iar in ceea ce priveste machiajul ma machez doar cand am filmari si spectacole happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fraiero eu am 12 ani si ies la agaat fete zilnic si pe net si in oras.