| BBoyBogdy a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste replicii de cucerit inima unei fete... Dau funda xD

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii spui poeziabig grine-i dragoste
E-dragoste

Autentificare

De-i dragoste ce simt,
de ce doare asa cumplit,
de ce-mi sfasie sufletul la infinit?

Iar inima-mi, sarmana
al tau nume il rosteste
mi se zbate-n piept nebuna
si nu se mai opreste.

Iar ochii mei, bietii de ei
au plans pana-au secat
caci n-au vazut in fata lor,
decat chipul tau frumos fecior.

Oh! Doamne...
de ce atatea lacrimi,
de ce atata dor,
de ce atata suferinta,
de ce Doamne sa mor?

De-i dragoste ce simt,
de ce ma pierd usor,
si inima-mi, saraca, incet ea s-a oprit
iar ochii mei, bietii de ei
au obosit si nu mai zic nimic, nici ei
iar chipul tau, frumos fecior,
a disparut din mintea mea asa...usor.

De-i dragoste ce simt,
de ce ma pierd si mor?

sa ii zici te iubesc si sa o saruti

7 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Inima unei fete o cuceresti prin simplul tau fel de a fi, daca te iubeste cu adevarat. Trebuie sa ii arati ca o iubesti, nu prin "replici". Exprimarea ta mi se pare ca a unui copil de gradinita. Cati ani ai?

Dragostea nu se bazeaza pe replici, sani, frizuri, coafuri, penisuri, pierce-uri, machiaje si ce iti mai vine prin cap. straight face Lasa-te de meserie. Mai intai intelege iubirea, dupa aceea caut-o. straight face Auzi, replici de cucerit inima unei fetelaughing Mai dai si fundalaughing Cata prostie, Doamne, in lume. Cata imbecilitate. straight face

| shtephie a răspuns:

Acele replici trebuie sa vina din sufletul tau, nu al altora happy Sa-i spui ceea ce simti pentru ea happy Sa stii ca nu numai vorbele conteaza ci si comportamentul tau fata de eawinking

| AnToOniiia a răspuns:

Nu replici iti trebuie, ci COMPORTAMENT(bninteles ca unul care sa o fac moarta dpa tine)happy

| Silviu591 a răspuns:

@"Cati ani ani? Replici? Eu sunt fata si daca ar veni un baiat la mine cu asa ceva iasi da ignore imediat"
si daca baiatul ar vedea cat de "bine" stii sa scrii nici nu s`ar mai deranja sa-ti vorbeasca

| RS4 a răspuns:

Singura replica in ziua de azi e sa ai buzunarele si conturile pline! daca va fi asa, toate vor fi moarte dupa tine! e cea mai sigura replica in zilele noastre!
Declaratiile, biletelele, serenadele, mersul la film, la o prajitura sunt de domeniul trecutului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inima unei fete nu o cuceresti cu vorbe no talking

o cuceresti prin cea ce esti u...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ani? Replici? Eu sunt fata si daca ar veni un baiat la mine cu asa ceva iasi da ignore imediat no talking