| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti'va povestea voastra d dragoste... daca ati iubit cu toata inima...sau ati suferit etc. Ofer funda pentru cea mai profunda poveste d dragoste laughing; x!

1 răspuns:
| SturmirCloudKeeper a răspuns:

In calduroasele zile de vara, cand moleseala ti se prelinge pe sub piele iar transpiratia curge valuri, stateam singur pe banca in parc, pe langa lac.
Eram singur de ceva vreme. Iar prin singur, ma refer la faptul ca nu am mai avut o relatie de ceva vreme. Cupluri mari si mici mi se perindau prin fata, parca facandu-mi in ciuda, cam cum ii faceam si eu la randul meu copilului gras din vecini, mancand ciocolata in fata lui.
De peste lac veni o briza racoroasa si am ridicat capul ca s-o intampin cum se cuvine. Deschizand ochii lenes am observat ca pe banca de vis a vis statea o tanara care citea o carte. Degetele ei fine alergau grabite pe paginile romanului. Uneori se poticnea si 2 cute i se formau intre sprancene. Avea un aer de intelectuala si m-am gandit ca ar fi interesant daca as intra in vorba cu ea:
-Hei, pisi! Nu vrei sa ne-o tragem?
-Suge-o obsedatule, zise ea inchizand cartea cu un poc puternic, ridicandu-se ca mai apoi sa plece.
-Twilight e pentru retardati oricum!
Imi arata degetul mijlociu si-si continua drumul.