| anonim_4396 a întrebat:

Statusuri noilove struck Cele mai multe primesc fundita:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aici apar cele mai noi si mai frumoase statusuri.Eu de aici mi le iau
http://www.facebook.com/#!/pages/Totul-despre-IUBIRE/222571677781142

5 răspunsuri:
| fantasy01 a răspuns:

SAruta-ti mana de 10 ori 2.spune numele tau 3.spune indrgostit de 15 ori 4.scrie acest lucru la alte 2 comentarii 5. uita-te in mana ta

| Kerinna a răspuns:

Http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=7&topic=20339&page=1
http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=cauta&cu=Statusu
http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=cauta&cu=Sts
http://www.lipiciosii.ro/? do=Jurnale&user=43195&post=26367
http://www.lipiciosii.ro/? do=Jurnale&user=43195&post=26374
http://www.lipiciosii.ro/? do=Jurnale&user=43195&post=26375
http://www.lipiciosii.ro/? do=Jurnale&user=43195&post=26376

Sper sa te ajute ^!

| anotza a răspuns:

La NiMic. Nuh Te CoMpaRy cu Mne Sy Daca Vey InceRka Sa. Ma CopieZzi. Ai GRija FeTiToo ca Noo Sa’Ty MeaRGa Copia NaRe VaLoaRe NiCi In ViSeLe TaLe

O Mie Ca Ea~NiCi{O`o}na Ca Myne []~asta O Shty FoaRte Byne*::Styl{O`o}l:: Ey Atrage Pryvirele~:: Stil{O`o}l:: Meu FuRa >>Inimile
Acuma zi, ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

Minti ieftin si prost, Iti stiu replicile p drost.C urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.
Tre` sa fii perversa.Ca sa fie lumea a ta.Sa nu lasi niciodata.Sa ti se fure inima

Ii place vrajeala ta. Dar daca zambeshte cand ii vorbesti. Nu inseamna ca ai prostit`o. Ea este cine este

Sunt aceeasi si nu ma pot schimba.M-am schimbat destul si ai profitat d ubirea meaStop atitudineMandria ta e lovitaCaci te-ai jucat cu o papusica ce sentimente imita.
Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de.a amagi numai dintr.o privire )!
Ai o adolescenta a ta, o viata inainte, si un suflet. Foloseste`le cu un scop

E un vis care se tot repeta! Si doar in visul meu GASESC LUMEA PERFECTA!

. Cand va mai durea nu ma veti mai vedea plangand, voi trece peste ce va fi,
privind si tacand; voi trata situatia distant si razand!

"Cu putin fard`Si un zambet dulce Vei ascunde, clar Ca inima iti plange!"

"Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"

Mereu cu zambetu` p buze` Pentru ca are cine s'o amuze`

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de ea!

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte.♥

Cu toate faptele.Ea va fi cea care n`o sa-ti intoarca spatele!

Imi doresc sa obtin imposibilul si nu ma las pana nu o fac."

Ma vorbesc totzy de parca ma cunosk, fara sa stie cine sunt sau macar cine am fost!

Iti spo0n doar 5 cuvintee`!:Nu mai sunt ca inaintee`!

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Acum vad. prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar! ti` s-a urcat la cap.

Greseala ta ca m`ai lasat, poate acu` iti amintesti... Fete ca mine rar gasesti"

Vreau ca atunci câNd te gandeşTi la mine.să spui:"uiTe fata asta chiar a ţiNut la mine!

Nu uita ca tu ai ales` sa te indepartezi.ti-am spus ca daca faci asta nu o sa ma mai vezi"
"E timid, e greu sa-ti spuna ca pentru el tu esti cea mai buna "

Am invatat ca nu trebuie Sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine Sa faca / ci cu ceea ce poti sa faci tu;]

Chiar daca vor trece anii noi vom ramane la fel.a fost mereu aici langa mine nu o sa uit cate a facut pentru mine :*

Ai fost langa mine la bine si la greu Cand am dat de belele, adica mai mereu

bineinteles ca nu`i clar. oricum te iubessssc; x. | Ador sa am imaginea ta intiparita in minte Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte.; x"

Ea n-are nume, calca discreta peste scuze, cu un secret pe umeri, si unu-ntins pe buze.

E timpul sa zambesc!"...sa iert? tot timpul sa uit? niciodata! x(

E timpu` Sa trec la nivelu` urmator. Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior
Am stilu` meu propriu` de viata` Fac un pas` sh stau in fata`
Oricee ` ღ S`ar Intampla ` ● ` Nu Raman ` In Spate ` ╚» ` Am Grija Sa ` Fiu ` ღ ` Mai Presus De toate

Nu e vreo nasoala dar nici nu-i Ana Lesko, crezi c-o afecteaza daca fluieri când o vezi`?!

Pentru el esti doar o alta fata Mai mult nu ai fost niciodata El la tine nu tine d atatea ori te-a facut sa t simti un nimeni
ღ `♥. şi daca lui ηu`i pasă. miє de Cє mi-ar păsa... ♥`

shI nu e ca iN fiLme` sa Ma Lashi pT aLtha` ...stii biNe` ca`ti pOth ofeRi ce nu poate suBsemnatha`!`

pOi daca the gandesti la mine Ca la O papusa Barbie, gandeste-te ca sunt papuSha de care nu veI avea niciodata parte`

Nu sunt faTa cA oricare.Tin baietii La PicioaRe`.Nu ma uIt duPa oRiciNe`. doar la ce`Mi convIne` :X

fie rau saU fie biNe`, viata meA o VreaO cu tine :X ...caNd am ziLe gRele, Imi daI puTeRe :X, ma faCi s zambesc`

daca il iubestilasa`l sa plece…daca te iubeste tot la tine se intoarce :X

Pfff` :X … imi place cuM ma pRivesti` … imi place cuM imi zamBesti… imi place La nebunie cand bati apropouri ca Ma iuBesti! :X ….
faC cè vreau :] …cuM vreau … Sunt fiTzØaSa cµ ciNe vreau …si rEa cµ ciNe tRebµiE … tOtµL mI sE oFeRa pE taVa :X … Nµ aM restrictii`

Ai tupeu? Nu K Al MeU

• Unii nu ma suporta ●.Ii tratez cu indiferenta ●. Orice s' ar intampla ●.Voi zambi intotdeauna ●.Si nu ma vσi schimba ●

Esti jalnica si o sti prea bine! Nu ma ura ca sunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine, chiar si cand e cu tine!

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

Nu plec capu’ nici de-al dracu’, ce-o fi sa fie.

? stergi o lacrima.Dar nu po? i sa Stergi amintiri.:-x"

• Nu te´ mai am ´ si Sincer nu;| imi pre ´ bine! Da mai bine ´ ma inpac ´ :* cu Ideea decat ´ cu Tine´ •"

teodata ´ ma intreb ´ unde esti? Ce mai fki? Cu cine Te intalnesti ´Cu c ´ cuvinte as `:] putea mai usor´ s iti spun ca-mi este dor

Fii` indiferent la c` zic daca` nu-ti place sh da`mi pace. oricum doar grija mea 0 ai d` la un timp inc0ace."

? Spunea ca a fost o greseala ca au fost impreuna...Dar inca mai tremura si viseaza ca o tine de mana!"

"Cuvintele nespuse le vei auzi curand... Promit. :-x

In ´ inima :*Ta Merew ` va Exista' o urma ´ din tot :* Ce inseamna,... Ea! `•"

Sterge`tsi lacrima din gene, lasa`tsi ochii` tai senini sh nici urma s` nu` fie c`ai fi plans sau` ca suspini :X
Nici nu` stii` ce`a fost in sufletuu` meuu`, da nici nu` mai conteaza. Sh cand 0 sa-ti dai seama, s` ramai cu prietenii` tai sh cu 0rg0liuu` tauu`! K nu` m` mai intereseaza`! :*

"? Nu spun cã te'am uïtat... Dar nu mã maï gándesc la tïne! "

mi-a placut istoria insa nu vreauu s-o repet. Nuu m` invart in cerc, imi place s` merg drept

"Te`ai IndragOstit de `O sqmpa dOmnisJoara`! Da` ea nu Te vrea Iti face viata amaRa

Orice baiat cand 0o vede in secunda d0oi s pierde.Sh auzi cum spun in s0apta: D0amne c bine arata

| BabCosmin a răspuns:

1.Viata e un joc de ****, dar macar are grafica buna.
2.M-am nascut destept, scoala m-a prostit.

| lavynya a răspuns:

Atata timp cat sange din sangele lui va curge`n venele mele,orice durere numai el va stii s`o spele!
1.Chiar daCa iTI gResesC Chiar daCa sunT mOmenTe canD iTi LipsesC sa nu uiTi ca sunT defapT LanGa Tine sh` Te iubesC
2.E micaa; Sh uneori nesuferita . Dar si asa: Te iubeshteee fara limita
3.orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste,dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc
4.Pentru toate fetele care te vor pe tine/Sa stie toate ca nu au loc de mine!
->5.Cine a Fost La Rau Sh Bine Trup Sh SufleT Ptr TyNe? ?Cine Te`a IuBit MeReu? Cne Alta Decat EU
6.Desi am trecut prin multe suntem totusi Impreuna `! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana
7.StIe cand Sa RaDa,sTiE cAnD Sa fiE SupArAta,cand iN oChII taI Sa FiE CEa MaI ImPoRTaNta FaTA !
8.O fata care n`o sa te tradeze . O fata care atunci cand iti e rau starea aia sa ti`O fenteze . O fata care e mereu langa tine . O fata a carei privire iti va face bine
~9.vReaU ;x cE`i aL mEu` sA fiE aL meu~,~ NimeNi sA nu iuBeaScaa cE iuBesC eU ;x~
10.Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X
11.Treptat si-au spus primul te iubesc Apoi mie dor de tine Fara tine nu traiesc .Zambesc cand se vad Plang cand se cearta Si indiferent de fapta ei se`mpaca si se iarta ! )
12.In fiecare clipa vreau sa-mi spui, Ca ma iubesti, Nu vreau nori si ploaie,vreau doar soare Sa-mi daruiesti.
13.te-am InvataT Sa Nu Crezi Ce Spun Unii Ca Tu Saruti Gura Mea NU Gura Lumii
14.Sa iubesti nu e nimic. Sa fi iubit e ceva. Sa iubesti si sa fi iubit e totul
15.Concluzia este ca oamenii nu sunt niciodata perfecti, dar dragostea poate fi
16.Traieste ca si cum ai muri maine!iubeste ca si cum ai trai vesnic
17.Ti-am dat atâta dragoste, caci fara vrere am devenit vampirul sufletului tau.
18.A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie
19.Noaptea ne-a cuprins intr-un mister,cu tine parca as fi in al noua lea cer.Iama in brate,sa te simt aproape,langa inima mea.Sti imi doresc doar un pik din dragostea ta
20.Vrei sa te injur?
Sa'mi bag inima in pieptul tau,sa'mi sugi sufletul si toata iubirea pe care ti'o port!
Sa te omor cu iubirea mea,sa te ia dragostea mea,sa ma fugareasca cu tine.
Auzi ? Sti ceva?
Ia mai du'te in sufletu meu ca m-ai facut sa te iubesc
21.Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
22.Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat !
23.Am oprit o picatura de apa si i-am vorbit de tine, dar ea mica si indiscreta a spus la toti, si acum cand ploua aud numele tau peste tot
24.A iesit soarele sau doar ai zambit?
25.El a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
El m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot el mi-a aratat care este cel mai bun drum
26.Toate Te Vor Macar O NoapTe Dar N`ai Timp De VagabOante Le VrajesTy Le IneBunesTy Le Dai Idei Le Dai SperanTe Dar Cand Vine VorBa De IuBiRe Le Zici Ca Ma Ai Pe Mine !
27.Ochi am pentru totzi Inima am doar pentru unul
28.Poarta`te Frumos cu Ea,Ca E Prea Mica Shi Nu stie Ce Vrea Spune`i Da Cand Spune Nu Zambeshte`i Cand Itzi Zambeshte Cand Gresheshte N`o Certa Ca E Prea MiCa Shi Nu stie Ce Vrea
29.Educata de destin.simt mult.arat putsin.
30.Diferita , nu pot fi comparata, nici cu toti banii din lume nu pot fi cumparata, greu sa ajungi la mine firesc, sunt multe ca noi ... da nu toate stralucesc :*
31.Nu vreau bomboane, ciocolata, nici parfumuri frantuzesti Cu o floare si`un sarut imi demonstrezi ca ma iubesti"
32.poate eu nu stiu ce`i dragostea ,dar d tine` m`a legat ceva ;
33.Oh all I ever wanted ,was to see you smiling
34.Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
35.Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primu pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.
36.As fi renuntat la tot pentru tine !Tu ai renuntat la tot,dar si la mine.
37.Am invatat sa iubesc un prost
38.Vorbeste mult , e stresanta , râde întruna si fara motiv . Prin felul ei de a fi te face sa o adori.
39.I am not single, I'm romantically challenged.
40.O privire a fost de ajuns ca sa te simt ca ma inseli.Asa cum in privirea ta se vede clar ca disperi .
41.Ma-ntreb: te-a durut? Sau poate acum ti-e mai bine?
42.Esti mereu pe langa si cred ca n`are rost sa te mai astept.Te maturizezi prea greu...si stii ca nu sunt ma'ta sa te iert mereu !
43.Iubitu' meu se respecta .are langa el blonda perfecta(daca esti blonda)
44.Nu te vreau` in viatsa mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!
45.Iti mai zboara pe la urechi un "buna,stii, ne-ar sta bine impreuna'', da` tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna
46.Cand vine vorba de el , sunt o persoana egoista:X
47.Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.
48.O vezi cum pleaca, cu ochii goi . Esti prea mândru sa o opresti . Crezând ca vine inapoi .
49.Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !
50. Si totusi esti chiar tu,cel care imi reda zambetul ;x
51.I'm not addicted? I'm just affraid of that voice says: "goodbye ! "
52.Do you feel my love for you, makes you happy sets you free? ;x
53.Au fost si certuri si nu pot minti.Dar supararea nu tinea mai mult de o zi .
54.Ramai aici.nu ma intreba ce simt
55.Am sa incerc,dar nu stiu cum sa iti spun ca am nevoie de tine
56. Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!
57.Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic . Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.
58.Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand!
59.O vrei asa cum este ea. Esti norocos ca e a ta.
60.C*aie mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar?
61.El e singurul ce poate ,sa'mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate !
62.spune`mi cum ma faci , cum de ma atragi ;x . vrei sa te vreau , de fapt imi placi
63.stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii lui sa fiu...cea mai importanta fata
64.Erai cu mine in bratze cu mine de manaa`! Ne simteam bine cand eram impreuna
65.re o aura ce te`atrage, Stie ca o placi, de`aia nu te lasa`n pace .
66.Te ador mereu ,pe cuvantu` meu *
67.Nu o lasa sa plece,tu o iubesti si ea te iubeste
68.Iubesc din nou,zambesc din nou.Este ceea ce conteaza
69.Si tot astept dupa tine,astept sa vezi cat de mult tin la tine
70.Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zambetul meu .
71. Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?
72.Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Shi isi joaca bine Rolul, inOcenta, chip pervers
73.Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.
74.Speri s'ajunga ce'si dorea, sa'nvete sa lupte pentru vise pline. Sa'nvete ca fericirea ei e departe de tine.
75.Amintirea ta mi'e dusmanul cel mai de temut, si cand dragostea vorbeste parca tot Pamantu'i mut!
76.SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata
77.Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa mintsi atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replik mea !
78.Am gre?it... ?tiu frate da nu mai am ce sa fac ?i ce vina am eu ca n.am ?tiut cum e?ti,de fapt?"
79.Poate pentru o clipa ?i tu ai fost fericit,dar eu ?i.am mai zis frate ca totu` are ?i-un sfâr?it.
80.Ma Urasti? Problema Ta.•Tupeista?Pt ca trebuie sa fiu mereu peste tine! •Vrei sa`mi devii prieten?Demonstreaza`mi ca meritzi •Indiferenta?Daca nu ma interesezi •Te urasc?mi-ai dat motive •Falsa?Doar cu unii •Te Deranjez? Iarta`ma,Chiar Nu`mi Pasa
81.Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitzii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy?
82.Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…
83.N`o sa`ti dai seama .niciodata cu adevarat . .
O persoana draga pentru tine ce`a`nsemnat !
Decat dupa ce o pierzi . ea a plecat .
Te`a lasat sa te gandesti .la ceea ce`ai aruncat
Ai dat cu piciorul .atunci cand ea te-a rugat . .
Desi traiai un vis frumos .l`ai ignorat
Acum e prea tarziu sa repari ce ai stricat !
Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat !
Oricum ea ramane in suflet .urata .sau iubita . .
Ii faci loc acolo .ca sigur merita
84.Desi mi-e dor eu te resping. Desi te vreau nu te ating. Desi-mi vb, eu nu te ascult. Tu ma iubesti, eu te alung.
85.Dabea astept ziua`n care vei veni , plangand la mine spunandu`mi: Iartama ! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!
86.Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !
87.Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand
88.Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.
89.Te minti si acum,ca desi iti este dor,ai pus orgoliu in fata sentimentelor!
90."Nu mA cuNosti ___ sPui cA SuNt fitsSOaSa ___t3 aScUlT aT3nTa sI iTi sPuN: `cHiaR Cr3Zi cA iMi pAsA?`"
91.Poate ca acum realizezi ca intr-adevar m-ai iubit,Insa e prea tarziu, da-ti seama c-ai gresit,Iubirea pentru tine era un fel de joc usor,Acum ai vrea sa fie bine, dar ranile-inca d0r.
92.Vrei sa schimbi ceva,e bine sa incepi cu tine, Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni Intrebari gresite duc la raspunsuri false Decizii proaste duc la decizii si mai proaste.
93.Crezi ca-mi pasa de tine ?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!
94.Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!
95.Nu sunt deloc fitoasa As putea spune copilaroasa Cu felul meu de a fi Ca te iubesc nici nu vei sti Cand ma voi maturiza Cu siguranta vei afla dorintza mea
96.iubeste ce vezi, iubeste ce crezi,iubeste si lupta ca viata e scurta
97.Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste, Te rog, asculta sfatul meu: zambeste si iubeste! :-)
98.eu si cu mine gandindu-ma la u la tot ce-ai facut nu mai stiu cat a trecut dar eu merg inainte fara a mai tine minte la cat am iubit si cate s-au risipit
99.Pe cel care nu te doreste sa nu il doresti nici tu
100.Nu mai plange nimeni si nu ma mai gandesc Dau muzica la maxim Vecinii innebunesc E soare afara, iar eu zambesc O noua zi incepe ïar
101.Ea un înger ce se roaga - Ea un demon ce viseaza; Ea o inima de aur - Ea un suflet apostat;
102.sunt o bucurie ptr cei ce ma plac si o preocupare ptr cei ce ma iubesc
103.N'Am NeVoIe De O eDuCaTzIe CoReCtA sFaTuRi SaU o TzInUtA dECeNtA...cRiTiCiLe SaU bArFeLe SpUsE D'uN rAtAt pT mN's d rahat!
104.Ea nu stie ce vrea De e rau sau e bine Ea nu poate uita Nu mai crede in nimeni.
105.pOTi sA adMiRi sA iTi dOResTi Si eVideNT sA-Ti iei ganDuL
106.ZaMbesTe ceLoR ce Te uRasc sa simTa uRa ta ZaMbesTe ceLor pe care ii iubEsti sa siMTa dRagOsTea ta Iar daca vReOdaTa cei pe care ii iubEsti te vor tRada zaMbeste sa simTa iNdiFeReNTa TA
107.StiluL InseamnA A IesI In EvidentA PriN SimplitatE SaU A Te FacE RemarcaT PriN DiscretiE
108.Ii [IGNORAM] pe cei ce ne [ADORA] Si ii [ADORAM] pe cei ce ne [IGNORA]!
109.Inca un an din viata a trecut am trait doar cum am vrut!
110.incerc sa ascund calvaru numit depresie si zambesc fals doar ptr buna impresie:*
111.Prefa-te ca esti trist si bucura-te de viata !
112.Am praf in ochi pentru artisti, praf in nas pentru rockeristi, praf de pusca pentru manelisti, te fac praf daca mai misti
113.Nici tu nu te cunosti, candva ve-i fi surprins de tine !
114.Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate
115.Nu te face cu nimic mai mic sa-ti ceri iertare iar cel care iarta are un suflet mare
116.Calatorim pe alea dragostei,in viitor ne-am putea reintalnii
117.Chipul omului e oglinda sufletului.
118.Poti sa inchizi ochii la ceea ce nu vrei sa vezi.Dar nu poti sa-ti inchizi inima la ceea ce nu vrei sa simti
119.Poarta`te frumos cu ea`. E prea mik si nu stie ce` vrea. Spune`i `Da` cand ea spune `Nu`. cand zambeste. Zambeste`i si tu. cand greseste nu o certa. Ptr ca`i mik si ea si nu stie ce` vreaaa.
120.Suntem piesele perfecte dintr'un joc de sah pervers, unde nu exista reguli si toti sunt pe interes.
121.cea mai infidela amanta a omului este SPERANTA te insala zilnic si totusi traiesti cu ea toata viata
122.Sunt stele ce dispar in noapte.Dar niciodata nu se sting.Sunt departari ce par aproape si inimii tari care inving
123.Traieste clipa ce surâde Si fericire-ti poate da, În al vietii joc te prinde.Uita ce-i în urma ta.
124.viata e o tigara ce arde pic cu pic si arzand intr-una se transforma in nimic.
125.Don't cry because it's over now,laugh because it happened
126.Ajungi sa iti fie mila de DRACU.Ingeras cu coarne
127.A iubi e bine.Dar sa sti pe cine.Sa nu spui iubit.Orcarui tampit
128.Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar/aFericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"
129.Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"
130.Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"
131.Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
132.Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"
133.Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"
134.Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
135.Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uitzi ce e Respectul"
136.Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"
137.Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferentza Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"
138.Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
139.Inchid usa,sting lumina,trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
140.Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
141.Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
142.Vei cauta privirea mea,in fiecare "ea" din viata ta!"
143.Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
144.Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
145.Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"
146.Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"
147.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
148.Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."
149.Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."
150.Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."
151.Nu merita sa plangi pentru nimeni ! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"
152.Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"
153.Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"
154.Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"
155.Suficient de matura sa stiu ce imi doresc,dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"
156.Imi iubesc prietenii,dar dusmanii ii ador,pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu,cu o treapta deasupra lor"
157.Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"
158.Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "
159.Nu mai sunt fetitza pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"
160.Viseaza la ceea ce vrei sa visezi,du-te acolo unde vrei sa mergi,fii ceea ce vrei sa fii,ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"
161.Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"
161.Ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac.cu cine,cum,unde si cat!"
162.De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"
163.A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"
164.De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna,am sa-l las cu telefonu-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap,mai vorbim.ca daca suna,suna ocupat. "
165.Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"
166.Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"
167.Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"
168.am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."
169.copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."
170.Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi."
171.Cel care te iubeste atunci când toti te dispretuiesc iti este prieten adevarat !"
172.Nu rupe firul unei prietenii,caci chiar daca il legi,nodul tot ramane!"
173. A day without you is a lost day
174.Cine te iubeste .te cauta, Cine te vrea.ti spune, Cui ii este dor de tine.te suna, Cui Nu.Nu! e simplu !
175.Fraiere te-am pacalit.Nu te tine te-am iubit.Ai grija de tarfa ta...Ca te doare inima cant de uiti la poza meawinking
176.To love someone is to see a miracle invisible to others
177.Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu.
178.Am InVatAt Ca Nu PoTi FaCe Pe CiNeVa Sa Te IuBeAsKa
ToT cE pOtI fAcE eStE sA fIi O pErSoAnA iUbItA.
ReStUl...DePiNdE dE cEiLaLtI.
179.Sopteste-mi dorinte. Doreste-ti in soapta.
180.Credeam in tine mai mult decat in mine!Ti-am dat tot sufletul meu dar n-a fost de-ajuns pentru tine!
181.Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita,tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta,imi place tot ce fac,Traiesc clipa la maxim,totu-mi e pe plac.
182.Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta Iar daca cei pe care ii iubesti te ignora zambeste sa simta indiferenta ta
183.Ca sa cureti un lucru, murdaresti un altul. Dar poti murdari mai multe lucruri fara a curata nici unul]:d[
184.]["Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare. Acum nu-ti convine dar incet, incet, calc pe urmele tale. Si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare. "][
185.]["Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea nuh poti sa ma suportzi asta ii problema th’a nu ma cunosth’i nu mai comenta ai grija de viata than uh de a mea’"][
186.Pe vorbe dau doi ban SunT mandra ca am dujmani Ele's multe si eu unu Nu m'a doborat nici una
187.Am invatat ca oricat mi'ar pasa mie altora nu le pasa
188.is fetitza talentata dni revista decupata!:X
189.Ei, n`au haru sa copieze originalu
190.~~Nu Sunt PerFectA~~~__Nici Nu Vreau___ Nici Nu Pot!__Nu Vreau Sa Fac FruMos cand Stiu K N`are Rost!Sunt IncaPaTaNatA_ Si`mi pLaCe Asa cUm Sunt_{:X}Si Daca Nu`ti ConVine eu N`am Sa Ma pLaNg!
191."Este o prostie sa renunti la visele tale doar pentru ca unul nu s-a împlinit!""
192.Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca, dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!
193.In viata trebuie sa fi sigur pe tine,sa nu ai incredere in nimeni,ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca. Gandeste`te si fi sigur pe puterile tale ,nu a altora.
194.Moartea nu e trista. Trist este faptul ca multi oameni nu traiesc cu adevarat.
195.:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X
196.Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor.Stau s-o comenteze pe-a mea,dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vulture.
197.Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste
198.Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.
199. Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza. . .Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.
200.Ojo por ojo y diente por diente
201.Vorbeste'ma pe la spate.Voi fi plina de fericire.Critica ta ma ajuta sa'mi indeplinesc visele.Invidia ta imi hraneste orgoliul.
202.Lasatzi`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.
203.Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu...
204.Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.
205.Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei .
206.Smile, even if it’s a sad smile, because sadder than a sad smile is the sadness of not knowing how to smile.
207.Zambeste , chiar daca este un zambet trist, pentru ca mai trist decat un zambet trist este tristetea de a nu sti cum sa zambesti .
208.Te gandesti.aberezi.trezeste'te.prea frumos visezi
209.Lasa timpu sa treaca,Poti sa faci treaba sa mearga,Nu te grabii,Vei reusi.
210.Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele![il ador]
211.Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.
212.La locul potrivit,la momentul potrivit,Magicul se intampla.
213.Un zambet e ca 1000 de cuvinte
214.Teoria zambetului:Ingerii nu plang
215.Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale
216.Viata`i frumoasa.Asta cada o privesti din unghiul potrivit!
217.Chiar daca unii nu ne lasa sa traim.privim inainte si ironic le zambim .>:
218.Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.
219.Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?
220.Invata'ti sa zambiti!Si n'o faceti doar in poze;Ca nu toti cei care zambesc duc o viata pe roze;Peste toate e ceva ce'atarna greu in balanta.Si stii foarte bine ca-i un cuvant numit Speranta!"
221.Du-te acolo unde vrei sa mergi,fa ceea ce vrei sa faci...ai doar o viata si o oportunitete pentru a face ceea ce ti-ai propus...
222.Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea alta lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez
223.Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
224.Spuneti ca nu m-a suportati dar v-a uitati la mine de parca mi-ati fi fani.
225.Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
226.Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
227.Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J
228.Am capul printre norì . DaR De aici este o panorama supebaaaa
229.Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam # Hai sa iertam !
230.Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primu rand de tine!
231.Am prea multe defecte in fata acelora care se cred "PERFECTE"
232.Traiesc o poveste si visul e culoare !
233.Educata de destin. Simt mult dar arat putin.
234.Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr !
235.Spui ca nu mai sunt la fel. Ca m`am schimbat.Dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat!
236.#º•"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata ! "•º#
237.Traiesc intr'oO lume de vis.In care thotu e permis
238.Nu te schimba.Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fi!
239.Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!
240?Nu mai iert minciuni nu mai cred in cuvinte si doar privesc .Sunt ironica,doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare. ?
241.Nu am nevoie de prieteni falsi,Detest sa tin langa mine numai oameni lasi!
242.Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat
243.º•"Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa`ti vorbesc."•º
244.º•"Din 10 prieteni,5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."•º
245.Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!
246.Urmeaza`tzi calea, mergi mereu pe drumul tau,Iar daca nu poti sa faci bine abtine`te sa faci rau!
247.º•"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut.Orice sfratsit e un noiu inceput.:-x"•º
248.Am nevOie d cineva da\' n\'am nevOie de Oricine,eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine!, :X "
249.ºAzi ´ open y0ur`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ >;d < , Tuº p0tsi ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~
250.* Nu conteaza ce a fost ,Ci ce va fi de` acu` nainte *
251.Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´ .
252.Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treak dar pana la malul celalalt majoritatea se ineak"
253.Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele Invidia ta imi hraneste orgoliul"
254.Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!"
255.Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor S`au pacalit singuri !
256.Prietenii pe care`i am aqum p lnga mine M`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune Nu i`ash lasa,nu i`ash schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]
257.• `•. ` Si n am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu ! .• `•
258.• `•. Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa? .• `•
259.• `•Eu nu sufãr de nebunie mã bucur de ea in fiecare minut •
260.>Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers unde nu exista reguli si toti merg pe interes []
261.Azi n-am chef sa fac nimic,nimic si gataa! se poarta vara asta:X
262.Simpla in cel mai complex mod,Timida cu un tupeu fantastic,Energica intr-o lene notorie,Zapacita la cel mai serios mod,Pesimista in cel mai optimist mod posibil.rea, dar totusi buna
263."->Un prieten este cineva care vine când toata lumea a plecat.:*"
264.• Mai mereu cu zambetul pe buze • Nu ma stresez • Nu prea ma intereseaza ce urmeaza •
265.• Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"
267."Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu ."
268.Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !
269.Daca viata iti da 1000 de motive sa plangi, demonstreaza-i ca ai 1001 motive sa zambesti!
270.Crezi ca ma faci geloasa ? Nu fraiere! Nu ma intereseaza , oricum te doare inima cand te uiti la poza mea.Asa ca ai grija de nasoala ta
271.Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesccc.c din n0u`. asta`i t0t ce c0nteaszaa`.
272.''Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.O lume virtuala plina de culoare!''
273.Ai cazut , te-ai ridicat , inveti noi moduri sa te scuturi .
274.Am invatat sa lovesc cu cuvinte acolo unde alti ma loveau cu sentimente;X!
275.De ce sa plang cand pot sa rad? De ce sa urasc cand pot sa uit?
276.Datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.
278.Ai spune "Stop" dar nu stii cum Si orice ai face te trezesti pe acelasi drum
279.Mereu imi spunea:Lasa'l ! In urma nu te uitaa x( Nu e de tinee[-x
280.Nu incerc acum sa te chem inapoi . A ramas o amintire ce`a fost intre noi!
281.Crezi in povesti si cea mai frumoasa va fi a ta!
282.De ce sa plang?Suflete si zambete pot si eu sa frang!
283.Sa iti dai seama ca lipseste ceva,atunci cand nu o sa mai fiu in preajma ta!:*
284.N`as putea vreodata sa o las la greu!:X
285.Despre sentimente.cand le fac prezenta sunt mereu absente.
286.Tu ai nevoie de mine,eu am nevoie de tine.iti sugerez sa treci peste mandria de sine