| ToldTou a întrebat:

Stau in spania de 1 an si ceva si la un liceul unde sunt acum exista o clasa numita "Aula de Enlance" adica clasa pentru Strainii care nu stiu limba spaniola aici ii invata limba in fine, a venit o fata noua in clasa aia eu find in clasa de spanioli, si ea in enlance happy a inceput sa imi placa de ea mai tare si mai tare in fiecare pauza ma uitam numai dupa ea pana azi straight face face ma uitam si stateam pe o banca in pauza cu 2 prieteni si a venit la mine cu o prietena de a ei tot din "aula de enlance" si m-a intrebat : De ce tot timpul te uitii dupa noi... Eu am ramas blocat nu stiam ce sa spun. Dupa ce a plecat cu prietena ei au BATUT PALAMA straight face vroiam sa o cuceres din cate am citit aici pe TPU. ca fetele si baietii se uita in continuu unu la altii acum ce sa fac? parca ma uraste... ce as putea face acum? :-s faza e ca vroiam sa ii trimit un biletel printrun prieten si el mi-a spus ca nu vrea, nu la luat nu e interesata de asa ceva straight face am 14 ani si ea 13-14 nu-s sigur. deci nu o cunosc mai deloc, ce as putea face, zici ca ma uraste sad si nu o cunosc deloc nu ii pot spune in fata ca imi place de ea si nici nu stiu cum sa ma imprietenesc pentru ca totii prieteni mei care am fost noi in AULA DE ENLANCE anul trecut totii am iesit ca am invatat limba, si acum ce sa fac sad? dau funda sad va rog!

Răspuns Câştigător
| hellen32 a răspuns:

Daca a facut asta, este foarte imatura, mai ales daca a batut palma cu prietena ei...gestul asta mi se pare rautacios, ca o conspiratie. Probabil ca ea si prietena ei au discutat despre faptul ca te uiti la ea/ele. Nu ar fi trebuit sa te holbezi. Acum ca ti-a reprosat asta, sa nu comva sa incetetzi sa te uiti ( vorbesc f serios) pentru ca atunci va crede ca te-a rezolvat si nu va mai fi interesata, se va crede o dura. Poti continua sa te uiti din cand in cand si sa o lasi sa observe asta, iar atunci cand vi se intalnesc privirile, zabeste sarcastic de parca faci asta intentionat ca sa o tachinezi. Daca mai vine cumva sa iti reproseze iar sau daca ti se adreseaza gandeste-te dinainte la ceea ce ii vei raspunde, fa ca raspunsul sa fie putin intepator, sarcastic, dar nu rautacios, ci doar ca sa culmine cu gloria ta si sa iti recapeti mandria, fetele sunt socate atunci cand primesc un raspuns la care amutesc, dupa ce rezolvi asta poti incepe sa fi dragut cu ea si sa o privesti in continuare. Daca e o scorpie afurisita si face remarci de ****, este de ajus ca sa iti cresca dispretul atat de mult incat sa fie vizibil.

1 răspuns:
| Ecea a răspuns:

Olvidala y busca otra.
Hay un monton.