| ToldTou a întrebat:

Stau in spania de 1 an si ceva si la un liceul unde sunt acum exista o clasa numita "Aula de Enlance" adica clasa pentru Strainii care nu stiu limba spaniola aici ii invata limba in fine, a venit o fata noua in clasa aia eu find in clasa de spanioli, si ea in enlance happy a inceput sa imi placa de ea mai tare si mai tare in fiecare pauza ma uitam numai dupa ea pana azi straight face ma uitam si stateam pe o banca in pauza cu 2 prieteni si a venit la mine cu o prietena de a ei tot din "aula de enlance" si m-a intrebat : De ce tot timpul te uitii dupa noi... Eu am ramas blocat nu stiam ce sa spun. vroiam sa o cuceres din cate am citit aici pe TPU. ca fetele si baietii se uita in continuu unu la altii acum ce sa fac? parca ma uraste... ce as putea face acum? :-s faza e ca vroiam sa ii trimit un biletel printrun prieten si el mi-a spus ca nu vrea, nu la luat nu e interesata de asa ceva straight face am 14 ani si ea 13-14 nu-s sigur. deci nu o cunosc mai deloc, ce as putea face, zici ca ma uraste sad si nu o cunosc deloc nu ii pot spune in fata ca imi place de ea si nici nu stiu cum sa ma imprietenesc pentru ca totii prieteni mei care am fost noi in AULA DE ENLANCE anul trecut totii am iesit ca am invatat limba, si acum ce sa fac sad? dau funda sad va rog!

6 răspunsuri:
| Alex_1359 a răspuns:

Fi ma barbat, ia-o intr-o parte si spune-i "imi place de tine de cand te-am vazut prima oara", "vreau sa stau cu tine, da-mi o sansa" straight face nu e nimic rusinos baftawinking si spune-mi ce zice

| saku970 a răspuns:

Buna!
Nu poti cuceri o fata decat zicand ca vrei,in primul rand daca ea zice ca nu te place,sau cel putin asa pare,ea probabil ca chiar nu vrea sa aiba dea face cu tine,cum ar fi eu eu cand nu am sentimente fata de un baiat care ma place il ignor total deoarece cand un baiat te place si vede ca u il bagi in seama el intotdeauna va intelege gresit si va crede ca si tu il placi,si sa nu crezi ca daca ea este o fata foarte draguta cum am inteleg eu,o sa se uite nu mai la tine sau la tine in special,avand in vedere ca ea este draguta asta inseamna ca are si pretenti mari in ceea ce privesti termenul "iubit" probabil ca ea isi doreste cam cum imi doresc si eu un baiat dragut,amabil, rabdator, in nici un caz gen cocalar sau mai stiu eu ce, deci parerea mea este ca daca ea nu te baga in seama nu vrea sa aiba de-a face cu tine deci eu ti-as recomanda sa iti stapanesti instictele si sa gasesti o fata potrivita pentru tine!

| ToldTou explică (pentru saku970):

In continu ma uitam la ea si ea se uita dar mai putin si intorcea capul in alta parte... dupa eu iarasi ma uitam si ea la fel iar azi am primit bomba straight face

| saku970 a răspuns (pentru ToldTou):

Ce bomba? laughing M-ai facut curioasa laughing

| ToldTou explică (pentru saku970):

A venit la mine cu o prietena de a ei tot din "aula de enlance" si m-a intrebat : De ce tot timpul te uitii dupa noi... eu am ramas blocat... nu am stiut ce sa spun

| PanaDeIdei a răspuns:

Hey! Poate te-a intrebat asta ca sa vada ce ii zici... poate se astepta sa ii spui ca iti place de ea. Depinde de la fata la fata. Eu zic sa faci o pauza de uitat la ea si sa vezi ce se intampla: daca incepe ea sa iti arunce priviri sau o intereseaza de tine...e clar. e indragostita de tine. Dar daca nu iti spune nimic inseamna ca nu o intereseaza sad.

Sper ca te-am ajutat.