| SerbanElyan a întrebat:

Stie cineva, din intamplare, raspunsul la intrebarile: "Ce e dragostea?" "Cand esti indragostit?" "Cum te indragostesti?"... am nevoie... FUNDITA!

MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| L0vely a răspuns:

Buna:* Dragostea este un cuvant foarte greu de definitthinking Unii spun ca dragostea este din inima...altii spun ca este doar pura chimie! cert este faptul ca atunci cand te indragostestithinking este ca si cum ai avea cel mai frumos vis din lume. atunci cand iubesti nu trebuie sa simti teaama, durere, suferinta, gelozie...cu toate astea, dragostea este o otrava dulce! uneori te poate face fericit, alteori te poate omora! Suntem indragostiti de o persoana atunci cand vrem sa ii fim alaturi mereu, am renunta la cel mai mare vis pentru el/ea, il acceptam cu tot cu defecte etc. Sper ca te am putut ajuta!:*happy

4 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Ce e dragostea? Un sentiment.
Cand esti indragostit? Cand simti fluturasi.
Cum te indragostesti? Cu grijalaughing Adica atunci cand gasesti persoana potrivita!laughing

| Alexutzu_8327 a răspuns:

Ce e dragostea? dragostea e cel mai puternic sentiment de pe pamant si nu poate fi rupt cand esti indragostit? cand ai o atractie de la persoana respectiva, sau cand vorbesti cu ea te simti de paca iti fuge pamantul de sub picioare, e cea mai tare senzatie! cum te indragostesti? e foarte simplu totul vine de la sine adica nu decizi uh daca te indragostesti de X sau Y! funda?

| SerbanElyan explică:

Hey! Cei care mai raspundei spuneti-mi si mie cui sa dau funda plz ca nu ma decid care a ajutat mai mult: Alexutzu sau L0vely... daca nu raspunde minemi dau funda la nimerealalaughing srriosstraight face

| emma87 a răspuns:

Cand te indragostesti hmm te gandesti mereu la acea persoana, iti doresti s-o ai langa tine, sa petreciti cat mai mult timp impreuna
Dragostea? greu de spus...aici trebuie ca ambele parti sa contribuie, dragostea te poate face cel mai fericit, sau cel mai nefericit daca nu iti este impartasita. asculta-ti inima, ea iti va da de inteles cand vei iubi cu adevarat