| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva vreo rezolvare pentru ejaculare precoce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, eu am 44, si am aceasta problema de când ma stiu. Am luat si creme, si produse naturiste, nimic! Singura chestie care a functionat ( la mine ), si o recomand cu incredere, este un spray pe baza de lidocaina( Stud 100 ), nu fac reclama, eu asta am folosit. Deci va spun cinstit, ca nu mi-e rusine, la mine recordul era maxim 30 sec., iar acum 10-15 min., lejer. Bine, acum sa nu poti sa-ti dai in fiecare zi (sau de trei ori pe zi), nici asta nu face minuni, pana la urma n-o sa-si mai faca efectul. Chestia asta e, asa, pentru o ocazie speciala (sa zic, la o saptamana, poate si mai mult ). In rest o sa fii cum esti ( asta e viata), mult succes, si mai antreneaza-te. Sper ca ti-am fost de ajutor!

8 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Da... reglezi in timp ce dobandesti experienta happy

| RAY a răspuns:

Usuroi si ceapa

| Violleta2022 a răspuns:

Doar medicul, dupa ce te consulta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista un singur remediu real si acesta se numeste EXPERIENTA sexuala. Se dobandeste/obtine in timp si numai prin intretinerea de multe contacte sexuale, adica doar prin antrenamente indelungate. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaa, si inca ceva, trebuie sa folosesti prezervativ, sau sa te speli inainte.În nici un caz sa n-o lasi sa puna gura. S-ar putea sa-i ramana un gust cam neplacut (sau sa-i amorteasca limba ).

| florinflorescu a răspuns:

Buna, la orice problema exista cel putin o solutie. eu am sa iti recomanda solutia cea mai naturala si sanatoasa, dar care se va realiza cu multa vointa si munca din partea ta.
ejacularea precoce este normala daca ai avut o pauza de o saptamana sau mai mult, doar la prima ejaculare sau chiar la a2a.
dar daca ai o viata sexuala activa si in fiecare zi ejaculezi precoce, atunci problema este la tine, la modul in care tu gandesti, in special cum te vezi tu, care este nivelul de incredere si stima fata de tine. deci aici ai de lucrat cu tine.
ejacularea precoce este efectul, de aceea trebuie sa rezolvi cauza. iar cauza in cea mai mare parte este legata de frica ta (inconstienta) de a nu iti pierde iubita, sa sa nu iti fie furata.
daca iti doresti cu adevarat sa treci peste aceasta problema iti recomand sa consulti un psiholog sau citesti carti de dezvoltare personala, legate de increderea in sine. am lucrat si eu la aceasta parte si e dificila, pentru ca initial trebuie sa te vezi ca pe cel mai bun si cel mai tare om de pe pamant, desi stii ca nu e asa, dar trebuie sa incerci si sa o faci, iar daca o faci trebui sa o faci cu determinare si incredere ca asa o sa fie.
daca chiar esti interesat pot sa iti recomand mai multe variante, chiar si exercitii de incredere.
succes, succesul tine de tine, iar tu poti!

| Erotes a răspuns:

Reverse Kegels. Caută-le pe google. Singura soluție este detonifiera mușchiului bulbospongios (bulbospongiosus muscle) din planșeul pelvin masculin (o grupare de mușchi).
Sigur te-ai masturbat mult la filme porno și, fără să-ți dai seama, făceai,, kegels'' care au hipertonifiat acel mușchi responsabil de ejaculare.
Spor la citit.