PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Stiti destule despre protectia cu prezervativ?!

http://www.mayra.ro/......ezervativ/

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In mod sigur le-ar folosi articolul de fata.
Ma intreb, insa, cati vor avea curiozitatea sa-l citeasca intr-adevar, avem de-a face cu generatia care nu are nevoie de cunostinte!happy

| Hevnoraak a răspuns (pentru greece12):

De citit o să-l citească, de pus în aplicare nici o șansă.

| greece12 a răspuns (pentru Hevnoraak):

Cum reusim toti sa avem dreptate, imi spui?happy

| Hevnoraak a răspuns (pentru greece12):

Nu înțeleg întrebarea.

| greece12 a răspuns (pentru Hevnoraak):

Am vrut sa spun asa:
Mare dreptate a avut @PsihoSex sa posteze acest material.
Mare dreptate a avut @Ycu, in ce a postat.
Mare dreptate am avut si eu in ceea ce am zis.
Mare dreptate ai si tu!
Ei, cum am reusit toti sa avem dreptate?

| Hevnoraak a răspuns (pentru greece12):

Coincidență.

PsihoSex
| PsihoSex explică:

Fetelor, toti avem dreptate, tot asa cum, si lumina alba este rezultatul celor 7 culori componente ale curcubeului, disipate din prisma lui Newton! Splendoarea lui ROGVAIV!

! P R E Z E R V A T I V --->
(acrostih)

P reventia Bolilor si a Sarcinilor
R espect Elementar
E vitarea Problemelor
Z el in a-l Folosi Fara Pardon
E ducatie Solida si Corecta
R esponsabilitate Maxima fata de Partener/a!
V iata si Sanatatea Respectate!
A ltruism si Maturitate
T emeri Inlaturate
I nteligenta DOVEDITA
V ALORIZAREA SUPERIOARA A CELUILALT!

Q.E.D.

| foxsilver a răspuns:

La venerabila mea varsta e normal sa stiu, desi nu este tocmai motivul pentru care am aceste cunostinte. Este clar ca informatiile respective trebuie in mod obligatoriu sa le avem inca dinainte de inceperea vietii sexuale, indiferent prin ce metode.
Din pacate, chiar de sunt varate fortat sub nasul unora, tot e in zadar. De le-ai baga fluturasi sub usa sau in cutia de scrisori, de i-ai chema la sedinte de partid, avand ca tema de dezbatere "prezervativul", tot degeaba.
Modul primitiv de gandire al multora, nu poate accepta ideea ca sanatatea este cea care trebuie sa primeze in viata noastra, si nu doar placerile prin excelenta barbare, respectiv, sexul.
Si cand te gandesti ca pe vremea Ciuruitului, le ingheta instalatia in pantaloni, la gandul ca vine week-end-ul, si n-au nici macar un balon in casa! laughing

| Ycu a răspuns:

Foarte bun post. Vote up, copii astia trebuie sa invete.