| anonim_4396 a întrebat:

Stiti sunt cu un baiat happy. Dar prietenei mele nu-i prea place de el, iar pe faza asta ne certam destul de des si la baiat nu pot renunta pentru ca il iubesc foarte mult. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Micheline a răspuns:

Daca e prietena ta cea mai buna ar trebui sa se bucure pentru tine deoarece ti-ai gasit pe cineva pe care il iubesti si care te iubeste.In primul rand nu ei trebuie sa-i placa ci tie. Tu esti cu el nu cu lumea.Parerea mea ar fi ca sa lasi deoparte vorbele ei. Poate ca e geloasa sau poate are motivele ei pentru care este asa. Un prieten adevarat se bucura la bucuriile tale si plange atunci cand plangi si tu.
Acum depinde de tine cum vrei sa abordezi problema cu prietena ta.

7 răspunsuri:
| mystik a răspuns:

Salut, poate prietenii tale ii place si ei de iubitul tau? cel mai bine e sa vb cu amica ta si sa-i explici ca il iubeti ft mult pe prietenul tau si nu esti dipusa sa renunti la el, dar sa-i spui ca si la ea tii ft mult, ea tb sa te inteleaga, oricum ea tb sa accepte relatia voastra daca i-ti este prietena adevarata, daca ea renunta la prietenia voastra inseamna ca nu vrea sa te vada fericita si nu e chiar fata de care ai tu nevoie sa-ti fie amica.multa bafta

| mihaela_7412 a răspuns:

Nu te lau dupa ce zice ea ca pana la urma u stai cu el nu ea, si eu am avut pr de astea si akuama nu imi am incredere in nimeni si nah e iubitu tau va iubiti ea daca ar fiu pr adevarata ti-ar fi aproape si ti-ar dori binele nu raul dar poate ea simte ceva pentru el si de asta vr ca voi sa va desp eu iti zic asa nu o baga in seama ca poate renunti al el si dupa o sa ii vezi ep amandoi impreuna ca in ziua de azi nu exista pr adevarate toate is bazate pe interes

| Spufff :x a răspuns:

Sincera sa fiu thinking nici eu nu as sti ce as face in situatia asta I don't want to see. e prea naspa sa ti se intample asa ceva sad. Prietena cea mai buna. si iubitul pe care`l iubesti enorm straight face. as face tot posibilul sa se inteleaga ama2 sad

| Kidd ♡ a răspuns:

Buna.Si eu am fost in aceiasi situatie ca tine. Vorbeste cu prietena ta. Spune-i ca il iubesti pe prietenul tau si ca nu vrei sa renunti la el. Daca intr-adevar este o prietena adevarata te va intelege.Ai foarte mare grija.Prietena ta te poate pune sa alegi intre ea si prietenul tau, fara sa-ti dai seamahappyBaftakiss

| Miruna_7873 a răspuns:

Daca tu il iubesti, el te iubeste totul e OK.
Adica daca ar fi o prietena adevarata ti-ar respecta decizia si ar incerca sa te inteleaga si sa-l cunoasca cu adevarat.
Discutati pe tema asta si fa-o sa inteleaga ca poate nu e asa cum crede ea ca e acest baiat.
Bafta;*.

| ingerell a răspuns:

Dar scuza'ma
tu sau prietena ta sta cu el?
nu are sens sa se bage in relatia ta
te poti vedea cu el, fara sa fie si ea prezenta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te lua dupa ce spun prietenele tale, ci fa cum crezi tu ca iti este mai bine. Ia in calcul si ce spun ele, dar ai si grija mare. Ea in mod sigur nu iti vrea raul, dar intreab-o ce anume o deranjeaza la el si chestii de genu si apoi verifica tu daca este sau nu asa.