| YeowangBalam a întrebat:

Eu iubesc un baiat, dar si prietenei mele ii place de el asa... ce sa fac ca sa nu mai am astfel de sentimente fata de el?

Răspuns Câştigător
| fely_2067 a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa te sacrifici pentru prietena ta.
Daca iti place de baiatul dat trebuie sa lupti din toate rasputerile sa-l cuceresti. Fii tu fericita! Nu-ti sacrifica iubirea pentru altcineva, poate el va fi dragostea vietii tale. In ziua de astazi prietenia este ca o frunza ce cade la prima bataie de vint... Fii tu fericita! Succese. :*

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Gandeste-te ca prietenia care te leaga de fata respectiva este mai importanta decat o relatie pasagerahee hee
Nu se merita sa renunti la o relatie frumoasa de prietenie pentru un baiatwinking

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sentimentele nu ţi le poţi controla... încearcă să le ignori sau să le rezişti. Te va face puternică pe viitor happy
Şi de acord cu onutzu...nu îl lăsa să aleagă deoarece prietena ta e mult mai importantă ca o relaţie trecătoare happy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Lasati lucrurile sa decurga si fara ranchiuna sau lupta intre voi doua. Pana la urma poate el nu place niciuna. Lucrurile se mai aseaza si de la sine. Ai putea vorbi cu el... ii spui ca ea il place si vezi cum reactioneaza. Daca se grabeste sa te puna sa le faci vrajeala ii zici ca nu poti, pentru ca si tu il placi. O sa se umfle ca un curcanhee hee Sau ai putea sa gasesti pe altcineva. Dar nu cumva voi doua sunteti in vreun fel de competitie? Ca asta ar cam strica prietenia.

| silver19 a răspuns:

Pai ma eu nu inteleg un lucru...prietena ta e pe bune cu el? daca nu atunci baiatu e liber sa aleaga pe cine vrea si tu la fel! n-are cum sa se supere pe tine prietena ta fiindca esti tu cu el, asta e!winking

| tim a răspuns:

Vezi tu, de asta are baiatul mana si in stanga si in dreapta, ca sa poata tine cate o mana in fiecare mana! nu puteti sa-l impartiti cumva? bine, lasand gluma, mergi inaine cu aceeasi situatie, ramaneti prietene, ca mai devreme sau mai tarziu doar una va fi aleasa. tu ai zis aici,, eu iubesc" iar prietenei tale,, ii place", daca asa stau lucrurile, apropie-te tu de el inaintea ei ca de la a placea pana la a iubi mai e ceva drum. iar a placea e un sentiment asa, mai,, mic" decat a iubi. e ca la circulatie, prioritate de dreapta, pe scurt, a iubi e mai important decat a placea. gata, asta a fost lectia de psihologie pe azi!

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

De ce trebuie neaparat sa-l uiti? Stiu ca nu e (poate) prea bun sfatul meu. Dar de ce nu il puneti pe el sa va aleaga. Poate si lui ii place de tine.De ce sa ratezi ocazia? Tocmai in situatia asta am fost si eu. Dar acum totul e bine sunt cu el :X.

| zuzulici a răspuns:

Esti sigura ca il yubesty? Pentru ca yubyt e un cuvant mare. Daca il iubesti nu ai sa-l uiti asa cu una cu douatongue

| Mystique a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic happy daca era prietenul prietenei tale, atunci era cazul sa il uiti si sa nu te bagi, dar asa nu vad de ce ar trebui sa il uiti.Pana la urma depinde si de el si daca ar alege-o pe una dintre voi, cealalta trebuie sa inteleaga si sa se resemnezewinking

| love_cat a răspuns:

Nu poti sa nu mai ai sentimente de el! daca te-ai indragostit nu ai ce face! si de ce sa il cedezi prietenei tale? poate si el te place? incercati sa aflati pe care din voi o place si apoi vezi daca trebuie sau nu sa-l uiti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija sa nu se indragosteasca de ea ca dpa ai d suferit mt.credema ca trec prin aceeasi situatie.insa eu am dat gressadcryingsi eu chiar tin la elcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu iubesc un baiat dar el sta cu verisoara mea pe care o iubeste f mt.are d gand sa se casatoreasca cu ea sh ar face orice pentru eabroken heart dar eu am incercat de multe ori sa. l uit da nu pot oricat as incerk...mai ales ca el este mai mare cu 5 ani.sh el ma considera un copil.nu ar lasa. o pe aia pentru mine.