| xXllulluXx a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea da am nevoie demai multe pareri! Va rog sa cititi tot! :* Acum 3 luni am cunoscut un baiat dintr-o banalitate. De cand l-am vazut mi-a placut. El chiar atunci se despartise de o prietena f buna de a mea. Eu m-am tot dat pe langa el...intr-un final a fost cu mine, da cred ca ori pentru a scapa de mine ori pentru a o face geloasa pe pr aia a mea. trecuse cam o luna si a inc si el sa ma placa. Cand a auzit respectiva prietena a zis ca as darama-o daca m-ar vedea cu el. Atunci eu am ales-o pe ea (? ) si i-am explicat si lui cum stau lucrurile. Eu inca ma mai gandes la el, spre deosebire de pr mea care si gasit pe altcineva. Acum daca as vorbi cu el credeti ca as mai avea vreo sansa? sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-e prietena,va intelege ca ce a fost in trecut,acolo ramane.A avut sentimente pentru el,dar important e ca acum nu mai are. Tu i-ai dovedit ca ii esti prietena, acum e randul ei sa-ti dovedeasca asta.
Te sfatuiesc sa vorbesti cu el. Vezi cum sta treaba si poate, poate, mai aveti o sansa. Prietena ta va fi de acord daca intr-adevar tine la tine, deoarece ar stii ca asta te va face foarte fericita.

Numai bine si, sa auzim vesti bune, bune! O seara frumoasa happy

14 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Daca e o prietena buna, atunci discuta cu ea prima. Spune-i ce simti, si intreab-o daca e ok.
Apoi, vorbeste cu baiatul, spune-i ce-ai vorbit cu prietena ta, si poate va intelege.
Si daca te refuza, n-o sa traiesti toata viata intrebandu-te : ce-ar fi fost daca l-as fi intrebat?
O sa fie bine. Oricum, orice s-ar intampla, partea buna e ca scapi de sentimentul acela care nu-ti da pace. Ori ca o sa fii cu el, ori ca pur si simplu o sa accepti un nu ca refuz, si-o sa gasesti pe altcineva. Bafta!

| Danysan a răspuns:

Daca era prietena ta nu iti spunea asta. Intre ei se incheiase totu asta e.Tu nu vezi ca ea chiar daca nu mai e cu el inceraca sa faca in asa fel sa il distruga -Le indeparteaza pe fete de el, baga strambe si nu isi vede de ale ei! Vb cu el spune-i sincer care a fost motivu si te intelege -ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat timp a durat relatia lui cu prietena ta si cati ani au cei doi?

| xXllulluXx explică (pentru anonim_4396):

Rletia lor a durat cam un an, dar sau tot certat si impacat pe durata acelui an happy ea are 14 si el face imediat 14.eu sunt de o varsta cu ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXllulluXx):

Fa ce este pentru tine bine ca nu prea mai exista prietenie adevarata in zilele noastre si nu stiu daca prietena ta s-ar fi comportat la fel ca tinewinking

| varcolaccc a răspuns:

Daca era prietena intelegea si nu iti zicea ca era distrusă daca te vedea cu el. Ti-ai luat o teapa de zile mari de la "prietena ta". Sansa poate mai ai daca si el inca tine la tine. Dar in locu lui nu as accepta sa fiu cu tine.

| xXllulluXx explică (pentru varcolaccc):

Cu prietena poate ei fii avand dreptate...da a doua parte, de ce nu? happy

| varcolaccc a răspuns (pentru xXllulluXx):

Pentru ca l-ai refuzat odată si de aceea. Doar daca te-ar Iubi ar iesi cu tine pe bune si ti-ar mai da o sansa

| BlakeLively a răspuns:

Daca era prietena ta nu iti facea asta, iar el daca te iubea nu te lasa sa pleci. Concluzie: poti vorbi cu el, sa-i spui ca-ti pare rau, ca mai ai nevoie de o sansa, dar la ce bun? Daca va zice 'nu', nu te-ar durea mai tare?
Dar totusi,. daca ar zice 'da' te-ai bucura.

| xXllulluXx explică (pentru BlakeLively):

Nu-i adeavarat, adica atunci eu am inteles-o, fiind ca ei au avut o relatie de aprox un an si a tinut foarte mult la el! dar despre el ai dreptete...cred ca numa si-a batut joc...

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Intr-un fel. e urat ce ai facut, pentru ca. 2 prietene nu se cearta pe un baiat sau. in cazul tau. nu se cupleaza cu fstul iubit al celeilalte. Dar daca prietena ta. tinea la fostul`. adica la baiatu` pe care placi tu. nu se cupla cu alt baiat, ci zacea la pat. suferind si blastemandu-si zilele [ mai mult sau mai putin ]. Eu zic ca. fericirea ta e pe primul loc. si ar trebui sa o lasi pe prietena ta. cu iubitu` eu. sa fie fericita. asa cum si tu ar trebui sa fi cu baiatu` pe care placi. Vorbeste cu el. spune-i ca nu poti trai asa. ca nu ai facut o alegere buna. si ca ea nu merita sacrificiul acesta. Daca te iubeste va intelege. daca nu. viata merge inainte.Multa bafta.

| loverboy111 a răspuns:

0 sanse. Iubit sau prietena? Ai ales prietena deci iti urez sa imbatranesti singura ca esti praf sa alegie prietenie in loc de relatie omg.
Se zice ca lumea si prostia sunt infinite... nu sunt sigur despre lume.

| xXllulluXx explică (pentru loverboy111):

Relatia aia s-ar fi terminat repede, in schimb ce prietenia noastra dateaza de la gradinita! ne cunostem de cand avem 4 ani si crede-ma ca am facut o alegere foarte buna tongue

| loverboy111 a răspuns (pentru xXllulluXx):

Ba nu... Ideea e urmatoarea : in loc sa superi o prietena ai frant inima unui baiat... A fost o alegere extrem de stupida