| hypothesis a întrebat:

Stiu ca fiecare fata are preferintele ei in legatura cu calitatile si atitudinea unui barbat fata de ele si exista anumite particularitati la fiecare, insa ceea ce ma intereseaza cu privire la majoritatea femeilor (ca nu putem vorbi despre un INTREG) este:care ar fi calitatile GENERALE care nu ar trebui sa lipseasca la niciun barbat?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta mi s-a spart un cheag de sange de la criza de ras cand am citit raspunsurile domnisoarelor

| RAY a răspuns:

Cu toti avem interese si acele interese vrem sa fie satisfacute de cineva, desi depinde de interes, gandeste-te ca exista oamenii care traiesc cu mai putin cu un dolar pe zi tu daca mergi acolo cu o mie de dolari esti dumnezeu clar si nu fac misto, in iran se vand femeiile pe o oaie pe o camila isi cumperi 2, 3 ca camila e scumpa da lapte, calatoresti cu ea cari cu ea etc deci depinde de mediu,educatie,o fata de la sat ar fi inebunita dupa un baiat cu un bmw bogat pentru ca parintii i spun de mica sasi ea unul bogat, si cum privim bogatia e diferit uni se simt bogati daca au tigari,bautura alti au miliarde si se simt saraci, logic ca conteaza aspectul financiar pentru oricine privind in natura masculi care au mai multa hrana sunt dominati si la noi in societate oamenii bogati au un statut superior, un om bogat isi permite sa aiba cate fete frumoase poate omu e urat ca asa la facut parintii omul poate prin fizicul lui nu avea pe nici una dar trezeste interesul prin banii, vezi jungem la trezitul interesului, in asta sta totul trebuie sa trezesti interesul sexului opus prin frumusete, banii,umor, popularitatea in grupul tau, violenta, respect, curaj, romantism etc

| Mussette a răspuns:

Sa fie putin mai frumos ca dracu. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! In primul rand sa fie BARBAT! Trebuie sa aiba capacitatea de a rezolva problemele, trebuie sa fie stapan pe sine, sa stie sa se controleze in situatiile care necesita acest lucru. Conteaza si aspectul fizic. dar sunt mai importante calitatile. respectul.Un barbat e simpatic si cand are momente "copilaroase". Acum depinde de fiecare fata in parte, ce isi doreste si ce o atrage la un barbat. Avem gusturi diferite. Ex: Pentru mine sa nu-i lipseasca simtul umorului. Pentru alta sa nu-i lipseasca banii. :-)

| EuforikcuKappa a răspuns (pentru anonim_4396):

"BANII" fac pamantul sa se invarta :-)

| RedheadOnTheRun a răspuns:

In primul rand, trebuie' sa fie barbat. Adicatelea, independent, responsabil, cu personalitate, masculin. Nu in ultimul rand, trebuie sa aiba simtul umorului, sa fie amuzant fara sa exagereze, sa ne ofere suportul si intelegerea de care avem nevoie, dar sa nu ne ofere totul pe tava...ci mai degraba sa ne incurajeze sa ne depasim limitele, SINGURE.
Cam multe, ha? laughing

| vaporwave a răspuns:

Sa fie alb pe exterior, cat si pe interior
Si sa aiba privilegii de alb

| AnNéVidoff a răspuns:

Pai asta iti poti imagina si tu si eu,ambii fiind baieti! laughing))
O calitate atotcuprinzatoare?
Sa le faca pe fete/femei sa se simta speciale in compania lor! happy

Dar,particularizand,moral vorbind,sa nu injure,sa nu fie violent, sa fie protector, sa le aiba un loc de munca...e tampita intrebarea! happy
Tine si de varsta foarte mult! happy
Cste femei, atatea tipuri de caracter! happy
Unele fete iubesc sa rada, altele sa suga! laughing)
Ramane prima chestie cu a se simti speciale! happy

| nedeea86 a răspuns:

In primul rand sa fie OMwinking Cred ca asta spune destule. Porci sunt destui happy

Intelegi tu aluziawinking

| Solstiţ1u a răspuns:

Sa fie un baiat comunicativ, sa fie deschis si jucaus, sa nu fie gras, grasut da, dar nu gras, de ce sa o dam pe ocolite? nici o fata nu-si doreste un prieten gras. Eu vreau un baiat care sa ma faca sa ma simt importanta pentru el, sa imi dea semne ca ma place, dar sa nu fie prea direct gen: ne-am intalnit de 3 ori si deja ma intreaba "vrei sa stai cu mine?" Un baiat mai greu de abordat e mereu mai placut, dar nici prea respingator caci atunci deja nu mai are rost sa vorbim de atractie. Deci ca sa fii placut de o fata trebuie sa fii un tip cool in ochii ei sa fii simpatic sa te joci cu ea cu gestuti de apropiere gen sa-i pui uneori mana dupa gat sau sa o iei de mana, sa o faci sa rada cu glume, nu sa fii tu clownul, chestii d-astea minuscule atrag fetele care nu sunt pe interes happy

| Lulalalu a răspuns:

Desigur ca fiecare om cauta in partenerul sau perfectiunea,insa ea nu exista. Exista cateva calitati indispensabile cred eu,si anume:sa fie amuzant,sa fie de incredere,fidel, grijuliu, iubitor, protector si cam atat, cred