| Florennce a întrebat:

Stiu ca lucrul pe care vi-l spun acum o sa vi se para ciudat/amuzant/etc.

Deci.stiti ca exista jocuri in care va jucati in grup gen : sa dai stafeta, sau tot felul de jocuri dinr`astea. competitive. Mie nu -mi place deloc sa ma joc jocuri din astea,(mama spune ca-s ciudata )dar eu pur si simplu urasc; motivele ar fi urmatoarele :
- parca atunci cand a joc mi-e rusine, teama sa nu gresesc, sau chestia ca toata lumea se uita la mine, la formele mele. si urasc asta, ma simt foarte frustrata.
Revelionul asta am sa mi-l petrec cu prietenii care au organizat jocuri si tot felul de concursuri. iar eu deja m-am inscris la petrecere dar acum nu stiu ce sa fac pentru ca nu -mi place sa ma joc in public.
Intrebarea ar fi : Ce pot face sa scap de aceasta teama/rusine si sa ma simt bine in largul meu?!

Multumesc. Funda!happy:*

4 răspunsuri:
| Adryanna_1259 a răspuns:

Pai participa la jocurile pe care le cunosti pentru a nu gresi si rusine nu are de ce sa-ti fie cat esti cu prieteni tai... chiar daca gresesti fa o gluma si totul va fi bine... iar cand lumea se uita la tine si formele tale nu are nimic ( cat nu se holbeaza ) poate mai atragi niste baieti in felul asta laughing si ca sa te simti mai in largul tau daca trebuie sa alergi sau apleci te sfatuiesc sa nu iti iei decolteuwinking

| Florennce explică:

A. si scuze pentru categorie! Thanks! happy

| Florennce explică:

Sa stiti ca am facut asa cum ati zis. m-am distrat foarte mult de revelion, Ms :*

Bye

| TutiQ a răspuns:

De ce jena? Daca tu te simti bine in pielea ta, ceilalti vor simti lucrul asta, dar daca tie iti e jena de tine, crede-ma ca se observa si nu e bine. Cand te simti bine si esti multumita de tine, nimeni nu comenteaza nimic pentru ca le inspiri incredere. Incearca sa fii tu, sa fii sigura pe fortele tale, pe tine! Ai incredere in tine!