| azmatictroomphenitron a întrebat:

Stiu ca pare o intrebare foarte stupida, dar este normal sa te masturbezi?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Masturbarea e sanatoasa, ajuta fizic adica s-a dovedit ca ejacularea ajuta la calitatea spermei, pshiologic cantitatea de edrofine din creier creaza o stare de bine si ajuta la relaxarea minti
dar facuta cu cap adica o data la 2, 3 zile recomandata, sperma mereu se creaza in testicule, biologic evolutia ajuta pe cel ce ejaculeaza cat mai mult pentru a inmulti specia cat mai rapid desi nu poti pati nimic rau decat poate ejacularea precoce

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,e normal, tine de cunoasterea propriului organism.
Din seria "sa mai si radem", citeste:
Deoarece masturbarea ucide zilnic milioane de potentiali contribuabili, guvernul a decis sa puna impozit si pe masturbare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, nu este normal, normal este să ai o sotie cu care să faci dragoste.

| neutrino a răspuns:

Daca asta te face fericit...

| andrei1237 a răspuns:

Da este normal sa te masturbezi, organismul o cere!

Răspuns utilizator avertizat
| DoctorYoshuaCristian a răspuns:

Este normal, dar de asemenea, exista riscul sa apara foarte multe complicatii. Masturbarea in exces poate duce la malformatii asupra penisului, dureri menstruale, dar nu in ultimul rand, risti ca parintii tai sa te prinda in momentul in care tu ejaculezi, caz in care ai putea cadea intr-o coma adanca. Sfatul meu este sa incerci sa le spui parintilor tai cand urmeaza sa faci asta, pentru a sti sa nu intre peste tine, drept urmare, sa poti preveni orice complicatie ar putea rezulta.

| 61MiHaI69 a răspuns:

Da, e normal nu e nimic ciudat in astawinking

| syNkretik a răspuns:

Asa a fost construit omul, deci da este normal.
Majoritatea oamenilor fac asta, nu-ti fa probleme si spor, totusi nu uita ca vei avea nevoie si de o prietena, nu numai de surorile Emanuela si Palmela.