| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 ani si jumatate... el zice ca eu sunt prea geloasa dar el imi a motivele astea. vreau sa-l fac sa se indragosteasca si mai mult de mine... dar nu stiu cum sad vreau si eu niste sfaturi

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intai incearca sa te indragostesti tu de el, macar un pic. Cand vei simti primul fior de iubire adevarata, vei avea incredere nelimitata in el si nu vei mai fi geloasa. De-abia de-acolo incolo puteti incepe sa construiti o relatie. Cat timp tu esti geloasa, inseamna ca nu ai incredere si respect fata de el si, logic, ca nu-l iubesti. De aceea merg toate prost.

| Ellenna a răspuns:

@eva123 si daca se comporta asa si ii da papucii, atunci ce faci?! happy Ce ii raspunzi cand o sa apara o noua intrebare pe TPU,gen " am ascultat sfaturile voastre, am fost indiferenta cu el si m-a parasit, ce sa fac sa ma ierte ca il iubesc si il vreau inapoi crying " bla, bla, bla?!
Cel mai bine ar fi sa te stapanesti tongue, daca esti geloasa, descarca-te in scris, sau vorbeste cu cea mai buna prietena. daca e cu tine de 2 ani jumatate inseamna ca simte ceva pentru tine. si daca tu continui cu faze de gelozie, care, din cate inteleg (poate am inteles eu gresit thinking ) lui i se par aiurea, o sa ajunga sa nu vrea sa mai petreaca asa mult timp cu tine si o sa se distanteze incet-incet happy. daca ti-a zis in fata ca esti prea geloasa inseamna ca nu ai motive sa fii si il stresezi cu chestia asta. A, si, dupa 2 ani si jumatate tu nu ai incredere in el?! Pentru ca gelozia este o dovada de neincredere.

| Pysu a răspuns:

Pai incearca sa nu ii mai arati ca esti geloasa, descarca-te si tu alt undeva, nu in preajma lui. Baietilor le plac fetele amuzante, vorbarete..., dar cel mai mult incearca sa numai fii geloasa in preajma lui. Suces.winking fundita?batting eyelashes

| annkaa a răspuns:

Cel mai bine e sa lasi totul asa cum este...ramai asa cum esti, este bine ca un baiat sa te placa pentru ceea ce esti nu pentru ceea ce vrei sa pari ca estihappy

| pitiqtsa a răspuns:

Incearca sa fi mai indiferenta...asa o sa fie el pe ganduri gandidu-se "oare o avea pe altu? oare dc s-a schimbat oare nu mai vrea sa fie ca mine" etc etc asa o sa l preokupi mai multwinking iar daca te intreaba dc te porti mai indiferent spune-i "tu mai facut sa ma port asa" etc stii tuwinking fal gelos si u. daca nu si tot nu i pasa lasa'l mai sunt ogramagasmug

| bellaella11 a răspuns:

Eu am mai multe variante dar s-ar putea sa duraze... 1incearca sa ii dovedesti ca tie iti pasa cu adv de el (suna-l mai mult comunica cu el...)2explica-i de ce esti u geloasa (cauza)3incearca sa-l ignori dar dupa parerea unei p[rietene care te cunoaste bine (dar nu stiu daca functioneaza) te rog fundita si bafta in lovewinking

| ralu2306 a răspuns:

El a facut niste chestii de mi-am pierdut increderea in el ...si din cauza asta zic...