| Loveyourself a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproape 2 saptamani(el a plecat de la scoala unde invat eu-la liceu)...dar nu asta e problema mea...
problema este un alt baiat (de care eu n-am avut habar n-am stiutcum il cheama, nimic) care cica ma place de anul trecut....am vb pe facebook cu el de vreo 2-3 ori mi-a spus ca ma place si nah i-am spus ca am prieten. dupa aceea in alta zi a strigat in gura mare in clasa la el ca ma iubeste, mi-a spus si numele iar acum toata clasa lui stie si se uita toti ft ciudat la mine, se rad de parca si mie mi-ar placea de el (dar daca lati vedea v-ati face cruce! dar nah nu judec pe nimeni)
ma tot tachineaza toti baietii din clasa aia si nu stiu ce sa le spun pur si simplu innebunesc! eu n-am nici o treaba cu el ba chiar n-am auzit de el in viata mea pana acum!
relatia cu iubitul meu nu este publica doar cativa prieteni deai lui si deai mei stiu1 ei nu stiu ca eu deja sunt indragostita de altcineva.
Ce sa fac ca sa scap de el/ei?

7 răspunsuri:
| Cristian0002 a răspuns:

Pur si simplu,ignora-l, baietii tachineaza fetele calora le place (stiu din propria experienta), intr-un final o sa se lasa batuti, dar tu sa nu le dai apa la moara, ca stii cum sunt happy

| Tecke a răspuns:

Pai mai bine cand se mai rad acei baieti/fete de tine si e si el prin preajma de duci la el si il intrebi : cand ti-am spus eu ca te plac?
poate cand e el fata in fata cu tine poate spune adevarul happy
sper ca ti-am fost de folos.

| Tecke a răspuns:

Eu as proceda asa daca as fi fata deci cand st acei baieti/fete care se uita mirati la tine si e si baiatul acela care spune ca il placi eu m-as duce la el si i-as spune : cand ti-am spus eu ca te plac? el poate o sa recunoasca
sper ca ti-am fost de folos

| Tecke a răspuns:

Eu as proceda astfel daca sunt copii care radeau sau se uitau mirati la tine pe hol si baiatul acela care zice ca il placi iti propun sa te duci la el si sa il intrebi : CAND TI-AM SPUS EU CA TE PLAC?
el poate o sa recunoasca, ca a mintit

| Loveyourself explică (pentru Tecke):

Nu a spus ca si mie imi place de el... ceilalti cred asta si orice as spune ei tot continua! problema este ca ma toot suna cu nr necunoscut si sunt sigura ca e el, si poate are mai multi pe langa el si cred ca daaca ii raspund deja imi place de el si prstii din astea!

| Cristian0002 a răspuns (pentru Loveyourself):

Te suna,nu-i bagi in seama,sau mai simplu,poti apela la retea respectiva la care ai telefonul si le poti pune sa le afle numerele de telefon,iar tu,le blochezi,si ai sa vezi ca nu o te mai deranjeze,iar daca nu se potolesc,alta metoda, prieteni banuiesc ca ai, ii spui un prieten de-al tau sa vorbeasca civilizat cu el, daca nu, dupa si-o va lua pe coaja

| Tecke a răspuns:

Da sunt de acord cu cristian