| iAngel a întrebat:

Sunt de aproximativ 3 luni intr-o relatie, cand suntem impreuna doar noi doi (acasa la mine sau la ea) ne simtim super si simtim ca nu mai vrem sa ne indepartam unul de celalalt, ne spunem foarte des cat de mult ne iubim si cat de important suntem unul pentru celalalt)
Problema este ca in ultimul timp, in ultimele 2 luni de fapt, eu trebuie mereu sa ii dau un sms cu ce face sau sa o sun, altfel ea nu ma suna si nu ma contacteaza. inainte in prima luna imi dadea mereu smsuri ca ma iubeste, ca vrea sa ne vedem, ma suna sa vada ce fac, de ce s-a schimbat? Cum sa fiu si eu mai indiferent? Vreau sa o las astazi toata ziua sa nu ii dau un mesaj sau sa o sun, sunt foarte curios daca ma va contacta ea

7 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai e foarte bine,asa sa faci! Las-o pe ea, sa vezi daca te cauta! S-a racit probabil pentru ca i-ai dat prea multa atentie! A vazut ca esti mort dupa ea, ca ti la ea foarte tare si tocmai pentru ca stie ca o vei suna,nu te suna! Las-o in pace, nu o mai cauta deloc azi. Vezi cum reactioneaza. Dar imi e sa nu iasa discutii intre voi pe tema asta, ca de ce nu ai sunat-o si altele. Tu esti cel care ar trebui sa vorbesti cu ea, asta dupa ce te suna, sa ii spui ce ne-ai spus si noua, ca s-a racit si sa o intrebi de ce! Bafta multa

| Papusik a răspuns:

S-a schimbat fiindca s-a plictisit. Stiu cum e sad
Fcand aceleasi chestii zilnic. Discutand despre aceleasi lucruri. Vrea si ea o schimbare. De multe ori schimbarea asta poate sa insemne schimbarea partenerului.
Daca te iubea nu uita de tine, nu uita sa-ti dea un sms.
Daca nu te iubeste si esti indiferent nu o deranjeaza deloc.
Succes! :*

| deeadragutza2 a răspuns:

In primul rand ca sa fii mai indiferent nu te mai gandii la ea ocupa-ti timpul cu altceva.In al doilea rand poate si-a pierdut interesul pentru tine s-au si-a gasit pe altul e cam ciudata atitudinea ei incearca de pe la prieteni sa vezi ce se intampla cu ea daca nu discutati deschis spune-i ca te deranjeaza ca daca nu o bagi in seama nici ea nu te baga. Vezi ce spune care e motivul pentru care se comporta asa si incercati sa ajungeti la o concluzie iar daca nu mai e sa fie mai bine uito

| marcelan25 a răspuns:

Pai,tu ar trebui acum sa o lasi un timp mai moale,probabil ati fost mai tot timpul impreuna si cred ca devenit monoton pentru ea, daca te iubeste asa cum sustine atunci o sa i se faca dor de tine si o sa te caute! Pana atunci mai iesi cu prietenii, ocupa-te cu ceva! Mult succes!

| LolitaLempicka a răspuns:

Clar,are pe altul

| iAngel explică (pentru LolitaLempicka):

Nu cred ca are pe altul ca ea sta doar in casa. si fratele ei imi confirma ca sta in casa, ca suntem prieteni buni, iese afara doar daca o scot eu

| LolitaLempicka a răspuns:

Bafta este decizia ta.gandeste de 2, 3, 4 ori inainte de a lua o decizia