| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fată, am 16 ani și 8 luni și aseară am avut primul meu contact sexual cu iubitul meu cu care sunt împreună de 1 an și 5 luni, el are 18 ani (el nu era virgin). A fost cam ciudat pentru că...
Am citit pe internet cu câteva zile înainte cum că ruperea himenului doare și multe alte chestii de genu' și am fost foarte speriată.
După ce am băut câte un pahar de vin am făcut un preludiu lung, cam 30 de minute și a fost minunat pentru că îmi cunoaște toate zonele erogene. Am ajuns să-i spun s-o facă odată laughing că nu mai aveam răbdare, simțeam că mor. Și a făcut-o, dar n-a durut DELOC. Adică DELOC, deși el are un penis între mediu-mare. Chiar am simțit și plăcere. (Da, am folosit prezervativ). Am sângerat cam mult, adică cam prea mult. În plus, azi dimineață mă dureau mușchii vaginali.
Acum vin întrebările. De ce credeți că am sângerat atât? De ce nu m-a durut? De ce am dureri acum? Și... credeți că e prea devreme pentru sex?
Ofer fundă.

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Ai sângerat mai mult decât te-ai aștepat pentru că, întâmplarea face ca tu să fii una din acele femei care are o vascularizare a himenului mai mare.
Nu te-a durut pentru că, așa cum ai spus și tu, ai ajuns să o ceri tu...deci erai foarte excitată + paharul de vin, care și-a făcut efectul.
Ai dureri acum pentru că vaginul tău nu este obișnuit cu asta, dar în timp (după mai multe partide) se va regla și problema asta de la sine.
Ce pot să zic, ești undeva la mijloc în ceea ce privește vârsta, d.p.d.v al pregătirii psihologice și fizice ai fost, slavă Domnului pregătită, iar în ceea ce privește protecția e ok. Dar eu încă consider că nu ești 100% pregătit/ă pentru sex atunci când încă mai adresezi întrebări pe TPU.
Multă plăcere și sănătate!

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

*Bețivancă la 16 ani care face sex și se întreabă de ce nu a durut-o la momentul respectiv, dar a doua zi sângera și o durea fololoanca.*

| mihai69 a răspuns:

Pentru că ai o rană.
Pentru că nu pe toate fetele le doare
Ai febră musculară, de aia te doare vaginul. După vreo alte 3 - 5 contacte va fi mai bine.
Nu.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este devreme ca ai facut sex la aproape 18 ani. Sangerarea abundenta, este din cauza ca a fost o rupere brusca a himenului. Durerile de care vorbesti, sunt din cauza ca el a fost agresiv in momentul desfasurarii actului sexual.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Probabil erai prea uda si putin beata (depinde cat de tare era paharul respectiv de vin / de repede te imbeti)

| Danu55 a răspuns:

Ie bine să începi sexul când ești majoră(18 ani în sus)