| nury a întrebat:

Sunt foarte speriata, trebuia sa imi vina ciclul acum 3 zile insa nu a venit. este foarte straniu pentru ca cilclul meu este destul de regulat.am luat astazi un test de sarcina deoarece in urma cu 2 saptamini am avut un contact sexual neprotejat, insa nu a ejaculat in interior.am facut testul.in intervalul de 1-5 min.trebuia sa vad rezultatul. dupa 6 minute m-am uitat si era doar o linie, ceea ce inseamna ca nu sunt insarcinata.am mai asteptat putin si nu era nici o schimbare.eram usurata,si am luat testul si l-am indoit de cateva ori(era dintr-un fel de hartie) si vroiam s-al arunc,am aruncat o ultima privire si am vazut ca dupa ce l-am indoit a aparut o linie vaga,putin vizibila, roz.am ramas ingrozita.este posibil ca sa fi aparut dupa ce l-am indoit eu? mentionez din nou ca trecuse intervalul de timp indicat pe ambalaj;(( am stabilit ca merg maine la ginecolog cu prietenul meu.sunt foarte, foarte stresata;((

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

testul daca era pozitiv indica 2 linii vizibile si colorate la fel, in cazul tau nu cred ca e vorba de sarcina, si eu am ciclu regulat si se mai intampla sa intarzie sau sa vina mai repede dar e bine ca mergi la ginecolog pentru a sti adevarul

| nury explică (pentru mona):

Tare as vrea sa ai dreptate dar citesc tot felul de comentarii pe net cu liniile astea si ma sperie tare crying( singura "alinare" este ca a aparut dupa ce l-am indoit si dupa intervalul de timp indicat sad

| mona a răspuns (pentru nury):

O sa vezi ca nu e nimic grav

| Vix999 a răspuns (pentru nury):

Eu sincer nu cred ca putea sa apara acea linie doar pentru ca l-ai indoit.dar sper sa ma insel.
Totusi, pentru viitor, acea a doua linie poate sa fie cel mai palid roz vazut de tine vreodata. Daca se vede (chiar si putin de tot) este pozitiv. Trebuie sa nu existe cu desavarsire ca sa fie negativ.

| nury explică:

E totul ok ))) am tras o spaima buna totusi laughing

| Manuellllaa a răspuns:

Draga mea, ca sa fi insarcinata trebuie sa ai 2 liniute la acel test, banuiesc ca dupa ce ai indoit s-a facut asa, mai cumparati unu sa fi sigura, si in multe cazuri poti sa ramai insarcinata si fara sa ejaculeze.Deci grija mare.

| crazyinlove a răspuns:

Nu te speria si cel mai bine ar fi sa mergi la un control ginecologic cat mai repedewinking

| D3vylL0rD a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa ai de ce sa fii stresata.O data ce ai vazut testul si avea doar 1 linie si apoi DUPA ce l-ai indoit s-a format acea linie nu ai de ce sa iti faci griji desi nu ar strica sa te duci maine la ginecolog...Ma rog.

Bafta!

| nury explică (pentru D3vylL0rD):

Multumesc sad

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 a răspuns (pentru nury):

Nu e nimic grav, nu ai ramas