| elvira23 a întrebat:

Sunt geloasa,iubitul meu e un tip dorit de multe fete, chiar si de prietenele mele de la munca mi-l lauda, numai pot de nervi cand aud ca vorbeste de el,eu fac pe indiferenta dar in mintea mea sunt geloasa,si pe strada cand merg nu exista femeie sa nu sa se uite la el, mi-e frica ca intr-o zi ii face alta ochi dulci, si il pierd, asa de o aventura doua is convinsa ca a avut ca orice barbat are, dar o relatie cu o alta femeie nu as putea suporta. ce sa fac?

12 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Fa Ti un iubit cam uratel si vei traii fericita pana la adanci batraneti!

| KasdfghjNY a răspuns:

Fi mandra! cum am spune noi baieti, ai pus mana pe o bunaciune! rolling on the floor Sarutal in public langa persoanele alea, bucurate! Daca voi va intelegeti, totul merge bine nu ai ce griji sa iti faci! Dar nu ar strica sa il intrebi ce parere are despre asta! Si nu uita, fi mandra! priveste partea plina a paharului!

| BeAmazing a răspuns:

Hey, dupa parerea mea, nu ar trebui sa-i spui ca esti geloasa si ca nu ai suporta sa-l pierzi. Incearca sa-i demonstrezi ca poate fi el in locul tau, adica tu sa-l faci gelos, nu el pe tine, arata-i ca sunt si alti barbati care te-ar dori. Ai grija sa nu aiba motivul ca nu i-ai dat destula libertate de care avea nevoie (Cand un baiat lasa o fata, spunea ca ea nu i-a dat liberatea de care avea nevoie). Incearca sa te gandesti ca daca alta ti-l ia, atunci nu te-a iubit cu adevarat sad! Ai grija de tine! Si mai are balta peshtewinking! O zii frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu vei intervenii cand o fata ii face ochi dulci iubitului tau, ea va crede ca ai provocat-o happy Deci cel mai bine ar fi sa ai o discutie cu iubitul tau despre asta happy

| Flaviucu a răspuns:

Ar trebui sa fi mandra de el si sa ai mai multa incredere in el. Ii poti spune linistita ca ti-e frica sa nu il pierzi pentru ca ii frumos si multe fete ii fac ochi dulci. Il poti intreba ce parere are despre problema asta?

| Hieer a răspuns:

Gandeste si tu pozitiv. Cu siguranta esti si tu o femeie dorita de barbati. Si tu est frumoasa...

Sper ca te-am ajutat!

| DaniAdrian a răspuns:

Ar trebui sa fii mandra de barbatul tau, odata ce e dorit de atatea femei inseamna ca nu e vreun uratel, ar trebui sa te mandresti ca barbatul tau este unul dorit de multe femei dar e doar al tau.

| CrazzzyA a răspuns:

Probabil gelozia deja s-a transformat intr-un fel de obsesie, astfel incat nu mai suporti sa-l priveasca nimeni, poate nici femeile ma in varsta laughing
Gelozia de multe ori desparte cupluri, deci ia-o mai usor si simte-te bine cu relatia pe care o ai si nu te mai concentra pe restul.

| Smileygirl23 a răspuns:

Gelozia e un ghimpe in coasta si daca o lasi sa creasca, ea iti va distruge relatia, nu alte femei. Discuta sincer cu el si incearca sa ai incredere in barbatul de langa tine, daca pana acum ti-a dovedit ca merita increderea ta. Cat despre faptul ca a avut aventuri cu altele, daca e doar o supozitie de a ta, bazata pe nimic altceva decat neincredere, parerea mea este sa discutati sincer si sa vedeti unde va situati; dar daca ai dovezi ca te-a inselat, atunci nu inteleg de ce mai esti cu el...

| nessayaR a răspuns:

Fii mandra ca ai asa un barbat langa tine, dupa spusele tale multe ar vrea sa fie in locul tau.Ai incredere in el dar mai ales in tine.Iar daca te iubeste cu adevarat nu te va parasi pentru alta.Si daca esti geloasa ai grija, gelozia de multe ori desparte cupluri.

| morena90 a răspuns:

Ar trebui sa fii mandra..multe ar vrea sa fie in locul tauhappy

| 01092007 a răspuns:

''asa de o aventura doua is convinsa ca a avut ca orice barbat are'' scuze dar daca tu ai trecut peste o aventura doua cred ca poti sa treci peste orice,asa e logic. increderea la tine este minima,mi se pare si normal odata ce el a mai ''avut o aventura doua''. daca tu esti convinsa ca el te iubeste si poti avea incredere in el, restul nu mai conteaza, iti place sa ai o relatie de care trebuie sa ai mereu grija ca nu cumva, cineva sa ti-o strice.eu am trecut prin acelasi lucru, dar am fost tot timpu convinsa ca daca m-a ales pe mine ma iubeste si restul nu mai conteaza, increderea e un mare lucru intr-o relatie iar odata ce ai pierdut-o nu mai poate fi la fel!