| JustLikeHeaven a întrebat:

De 2 luni am o relatie foarte frumoasa happy. Problema este ca iubitul meu are o prietena foarte buna cu care se intelege minunat,vorbesc orice si nu bag mana in foc ca nu ar putea sa fie ceva mai mult,nu prea stiu daca o relatie atat de apropiata intre o fata si un baiat poate fi posibila,e cam anormal nu? Mie frica sa nu il pierd. Ea vorbeste mult si se distreaza impreuna. Eu sunt mai tacuta si nu prea vorbesc,ma chinui sa ma schimb,sa ma comport ca ea dar am nevoie de timp la dispozitie si mi-e frica sa nu il pird. I-am spus ca sunt geloasa si a zis ca nu e nimic intre ei doi,sa nu ma mai tot gandesc dar nu imi place relatia lor. Nu vreau sa se inteleaga mai bine cu ea decat cu mine. Ce sa fac ca sa il fac sa o uite,sa nu o mai caute, sa o lase inpace, ca ma afecteaza!

11 răspunsuri:
| SAMM0603 a răspuns:

Si eu aveam un prieten prea apropiat la inceputul relatiei mele (acum avem aproape 2 ani de relatie) iar intr-un final, din cauza iesirilor cu el plimbarilor ..etc Am uitat de acel "cel mai bun prieten", mai ales ca si-a gasit si el o prietena. Nu am mai tinut legatura si eram cei mai buni prieteni de 5-6 ani. Oircum, tu trebuie doar sa astepti si sa vezi daca ea e mai insistenta, daca se agata de gatul lui..etc si daca o va face trebuie sa vorbesti cu prietenul tau, multor baieti le place cand o fata face pe geloasalaughing dar nu fara motiv:* si daca nu e nimic, o va uita curand.oh go on :*

| JustLikeHeaven explică (pentru SAMM0603):

Am vorbit si cu ea si are iubit, a zis ca il iubeste mult si daca ma mai gandesc ca ar utea sa se dea la iubitu meu ma bate. A zis ca nu ar renunta la prietenul ei pentru nimic in lume si sa stau linistita ca relatia dintre ea si iubitu meu e doar de prietenie. Ideea e ca iubitu meu a intrebat-o mai demult daca ar vrea sa fie ceva intre ei si ea i-a spus ca nu vrea sa strice prietenia lor pentru o relatie de nimic. Nu stiu daca ar trebui sa ma agit atat dar mna. Il iubesc si nu vreau sa il pierd sti? kiss

| SAMM0603 a răspuns (pentru JustLikeHeaven):

Asta mi s-a intamplat si mie laughing Cand l-am cunoscut pe cel mai bun prieten al meu m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna ca ma place mult. oricum ia trecut dupa o perioada mai lunga pentru ca si-a gasit alta si s-au calmat spiritele. Eu zic ca nu ai de ce sa te ingrijorezi. Daca vrei mai vorbim pe Facebook/Mess/Privat.

| JustLikeHeaven explică (pentru SAMM0603):

Lasa.mi pe privat id tau te rog kiss

| EnourmousLove0909 a răspuns:

Trebuie sa stai linistita ^^ nu este nimic grav big grin Pana la urma iubitul tau are si el voie sa isi faca prietene :3 poate el o considera ca o sora. dar crede-ma, mai mult ca sigur tu esti totul pentru el, si celelalte fete nu se pot compara cu tine happy stai calma. si nu ii mai spune ca te deranjeaza, ca asa o sa te creada paranoica etc. faci mai rau daca ii zici... sper ca te-am ajutat.te pup :* :* :*

| JustLikeHeaven explică (pentru EnourmousLove0909):

Ok...o sa mai discut cu el de chestia asta pentru ca vreau s inteleg si eu unele lucruri.E ultima oara cand mai aduc in discutie chestia asta happy. Dar mai am o problema. Faza e ca nu prea comunicam i ma simt naspa,suntem mai retrasi amandoi, mai timizi si se intampla lucruri iudate care ne fac oarecum sa ne simtim prost, probabil ca ar trebi sa fim mai dezghetati unul cu celalalt nu? Adica el nu prea face pasi dar ar trebui sa incep eu sa las rusinea si sa dau tot afara, sa nu mai a retineri, ar fi super dar imi e cam greu. As vrea sa ma ajute si el dar nu stiu cum sa ii spun ca am nevoie sa ma ajute. Ce zici?

| EnourmousLove0909 a răspuns (pentru JustLikeHeaven):

Chiar nu trebuie sa fii timida.^^ chiar nu ai de ce. daca si el e timid, de ce sa nu fii tu aia curajoasa? Si eu am fost foarte timida, dar pana la un moment in care am realizat ca nu trebuie sa mai fiu asa. fa-ti curaj :3 dar ce zodie esti tu si el? xD

| JustLikeHeaven explică (pentru EnourmousLove0909):

El e gemeni si eu pestiwinking

| EnourmousLove0909 a răspuns (pentru JustLikeHeaven):

Dwa :3333 awww :) deci am fost si eu cu un baiat gemeni, siii eu pe atunci eram ff timida..si el s-a despartit de mine pe tema asta. asa sunt baietii gemeni in general ...trebuie sa fii cu "tupeu" :)) mdeah..si din relatia aia am avut ce invata ..asa ca fara timiditate... daca vrei sa mai discutam pe asta iti pot da id-ul meu de mess

| JustLikeHeaven explică (pentru EnourmousLove0909):

Cum sa nuwinking. Te rogwinking

| EnourmousLove0909 a răspuns (pentru JustLikeHeaven):

Ok happy deci id-ul meu este : euu_any@yahoo.com... cand ai nevoie de ajutor sa ma cauti ^^