| RAY a întrebat:

Sunt gravida, dar stiu ca voi naste un copil cu retard mintal? Sa îl avortez? Sa am toată viața mea un retardat ca copil?

Răspuns Câştigător
| iliiiinca a răspuns:

Normal ca se avortează. Terminații naibii cu sentimentalismele in comentarii. Un om cu probleme nu va fi vreodată normal. Mulți își doresc sa se fi născut. Dar părinții, iresponsabili și EGOIȘȚI, pentru a fi PĂRINȚI, decid sa tina o astfel de persoana in viața ca sa se chinuie. Ar trebui sa fie o lege, așa nu ar mai fi durere pe lume la acest capitol happy

35 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Ai 31, o să îl faci cam pe la 50
Nu ai nevoie de averea de pe lume, o nevasta stabilă, 2 părinții cu job-uri și venituri decente (2000-3000lei )
In rest are nevoie de atenție, iubire și rabdare că poate crește și cu minimul pe economie

Da, baftă cu asta

| RAY explică (pentru SilentRain):

Corect, am 32 deja

| Jus7t a răspuns:

Da, de ce să îl faci și să-l chinui, să aibă depresie, tot felul de complexe, să se simtă o povară, mulți în situația asta cred că au și gânduri suicidale.
Normal că sunt și excepții, dar mereu oamenii se concentrează pe cei cărora le merge bine și sunt împăcati cu ei.

Eu dacă o să mă reincarnez și nu o să pot avea o viață normala aș refuza o așa viață dacă aș avea puterea asta.

Oricum, sunt atâtea vieți distruse doar pentru că unii au considerat că e bine să aibă copii, ori pentru că i-au făcut dintr-un accident, ceea ce e trist.
Zici că suntem extrem de puțini oameni și trebuie să rezolvam problema asta cumva.

| ivees a răspuns:

Ați înnebunit toți in comentarii ca avortul e o crimă, ca e un păcat, ca nu stiu ce. Atunci de ce mai este permis? De ce nu este ilegal ca pe vremuri, obligând femeile sa nască chiar dacă nu își doresc copii? Hai sa ne umplem casele de copii pe care mu ni-i dorim! MAI GÂNDIȚI VA ȘI LA SĂNĂTATE, NU DOAR LA PĂCATE, ca nu doarme Dumnezeu cu voi in pat sa va spună ca ați avortat.

| Sktrkdk a răspuns:

Tine-l ca seamana cu tine avand in vedere ca ai 130k raspunsuri date pe TPU