| 2016alexil a întrebat:

Sunt împreună cu o fata de putin timp. Este o fata care nu a facut sex cu fostii ei iubiti si nu prea vorbeste de sex. Cum as putea sa ii spun ca vreau sa facem sex? Vreau sa ii spun in asa fel încât după sa nu se despartă de mine

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand asteapta o vreme, sa va cunoasteti, sa apara sentimentele si intimitatea necesara unei asemenea discutii. In general, cuplurile de adolescenti, in care fata este virgina sau incepatoare, se simt pregatite de aceasta discutie cam dupa 12-18 luni de relatie. Dupa ce te asiguri ca timpul necesar a trecut, ca relatia voastra a trecut prin incercari si s-a sudat, ca exista suficienta intimitate si iubire, puteti discuta. Nu te grabi, poti astepta cam 2 ani pana sa ajungeti cu adevarat la sex, dar un barbat adevarat asteapta o femeie pe care o iubeste cat timp este nevoie.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Bag mana in foc ca numai la rostirea cuvantului sex, fatuca speriata de bombe va fugi, frate nu iti bate capul cu ea, spune-i ca tu vrei sex, daca se desparte de tine, foarte bine, vin revu mergi cu prietenii si gasesti o fata deschisala minte cu care sa iti faci de cap

| Wihox a răspuns:

Fii foarte tandru cu ea. Fa-o sa-si doreasca. Iubeste-o agresiv. Cand o pui musca-o, o mai bruschezi, o prinzi si o strangi de fund. Daca vezi ca zice chestii de genu "stai mai mai usor " iei o atitudine de hiperactiv si ii spui ca nu te poti abtine si ca ai manca-o toata. laughing Asta ar fi un scenariu. Trebuie doar sa creezi intre voi tensiune sexuala. Cand vezi ca ii place ce faci te opresti brusc si te uiti sa vezi daca mai vrea. Te descurci tu de aici. Daca e gasiti si voi un cadru mai intim, beti un vin ceva si lasi lucrurile sa mearga de la sine dupa.

| Emilian65 a răspuns:

Din dragoste si iubire sopteste-i la ureche ce doresti si poate accepta dorinta ta.

| R0R0 a răspuns:

Mai bine nu ii spune.
Lasati-va duși de val.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

O saruti pana nu mai poate, ii pui mana pe fund, urci la abdomen, ia-o usor cu sarutul, fii senzual iar dupa ce stii ca e deja motorul incalzir ii soptesti " Nu te-am vrut niciodata mai mult ca acum "

| CityOfSatan a răspuns:

Numai la sex te gandesti. Tipic.

Răspuns utilizator avertizat
| Joanaa a răspuns:

De ce ai face asta? de ce nu lași lucrurile să vină de la sine? probabil dacă își dorește asta, dă semne sau îți va spune... încearcă pentru început să discutați apoi să treceți la practică dacă e cazul.