| Blue17 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema! Deci...am cunoscut un baiat care stiu acum ca ma place! Vorbim foarte mult prin mesaje si pe mess! Zilele trecute mi-a zis "Te iubesc" dar deocamdata in sufletul meu e o incurcatura totala...adica nu stiu exact ce simt pentru el! Adica ma bucur cand il vad si ma imbratiseaza de fiecare data, zambeste, dar sunt cateva mici problemute: e mai mic cu aproximativ o jumatate de an decat mine, nu e foarte comunicativ si e extrem de pesimist!
Ce ar trebui sa fac...sa reactionez la fel sau sa il refuz!crying
Ajutati-ma va rog!
Promit fundita si voturi!

Răspuns Câştigător
| Any a răspuns:

Da-i o sansa o sa va stea bine impreuna si varsta nu conteaza.Atata timp cat el te iubeste si tu simti ceva pentru el, va intelegeti bine ar trebui sa fiti impreuna.Si faza cu pesimismul il poti schimba sau se poate schimba doar de dragul tau si dupa parerea mea este destul de comunicativ daca comunicati mult prin sms. Parerea mea este sa-i dai o sansa si daca vezi ca nu merge te poti desparti ca sunteti maturi si va dati seama cand ceva nu merge.Bafta!

4 răspunsuri:
| deyu1998 a răspuns:

Daca e mai mic --> Dragostea nu are varsta

Poi daca te simti bine cand il vezi love struck e iti propun sa accepti. Sa nu refuzi, sanse ca astea nu vin in fiecare zi >big grin

| BettyEllA a răspuns:

Ii poti da o sansa.
Daca nu iti place. apoi ii poti da papucii.laughing

| Ady93 a răspuns:

Baid eci depinde numai si numai de tine. Sunt aproape sigur ca daca e sa fiti impreuna ar incerca sa se schimbe, fie si macar un pic, pentru tine (zic asta pentru ca e feluld e baiat care are curaj sa zica "te iubesc", deci care se gandeste si la asa ceva).
Parerea mea - da-i o sansa, vezi cum se comporta. Pana la urma daca te bucuri cand il vezi e o chestie, iar faptul ca nu vorbeste mult o sa vezi ca se rezolva o data ce o sa va stiti un pic mai bine, pentru ca o sa se simta in largul lui si cu tine o sa poata vorbi liber happy.

| MariaIoana a răspuns:

Daca te bucuri cand il vezi, inseamna ca si tu simti ceva pentru el.Da'i o sansa... dragostea intotdeauna merita o sansa.Si...poate ai sa vezi ca se va schimba si el.Ve'ti vorbi si ii vei spune ca nu e bine sa fie pesimist. Dauneaza sufletului si inimii.(ti'o spun din proprie experienta)
PS:da'i o sansa,iar daca din pacate nu merge ii vei spune ca nu crezi ca e baiatul potrivit pentru tine.Iar in legatura cu varsta,"dragostea nu are varsta,sex, culoare, n-are n-are"(era o melodie asahappy